MojAndroid

Dnes sme vás informovali o tom, že Nexus 4 a Nexus 10 nedostali konečnú verziu operačného systému Android 4.2 a najnovšia aktualizácia prináša nové widgety na uzamknutej obrazovke a multi kontá pre tablety. Ani sme sa nenazdali a už tu máme prvé pohľady vo videách na nové funkcie, ktoré si teraz bližšie predstavíme.

Odomykacia obrazovka je mierne iná, ako sme ju poznali doteraz. Okrem pribudnutých widgetov, ktoré si môžete upraviť na obrazovke, boli odstránené niektoré funkcie ako rýchly prístup k jednotlivým položkám, fotoaparát, hodiny, ktoré boli nahradené samostatnými widgetmi.

Pridať si môžete aj kalendár, digitálne hodiny, Gmail, správy, hľadanie hudby a ďalšie. Na druhej strane, je otázna bezpečnosť widgetov, keďže aj keď si zvolíte bezpečnostný prístup prostredníctvom dvojitého zabezpečenia uzamknutia prístroja, vo widgetoch sa vám ukazujú časti správ SMS, alebo e-mailov.

Okamžitý prístup získate aj pridaním widgetu fotoaparátu a v prípade dvojitého zabezpečenia, ak budete chcieť otvoriť galériu, systém si bude vyžadovať heslo na prístup a odblokovanie zariadenia.

 

V spodnej časti obrazovky si môžete rýchlo spustiť Google Now aplikáciu,

Druhou novinku v aktualizácii Androidu 4.2 je pridávanie viacerých používateľských kont pre tablety, ktoré sa po prvý raz objavilo práve na zariadení Nexus 10. Tento spôsob poznáme z klasických operačných systémov pre notebooky alebo stolové PC, kedy si môžete vytvoriť niekoľko používateľov a kont, ktoré si samostatne prispôsobíte a pridáte aj patričné práva na prezeranie obsahu, či spúšťanie aplikácií. Vďaka tejto funkcii tak môžu využívať tablet viacerí používatelia v domácnosti a tak sa nemusíte báť, že vaše dieťa počas hry zničí vašu dôležitú prácu.

Každý používateľ konta dostáva v systéme vlastný priestor, ktorý si môže upraviť podľa svojich požiadaviek. Vytvoriť si môže vlastné nastavenia, pripojiť si môže vlastné Google účty a nainštalovať vlastné aplikácie. Podobne si tak môže prispôsobiť aj systém vlastným potrebám.

Zabezpečenie v tomto prípade nedovolí meniť nastavenia iného účtu pokiaľ sa nenapojíte priamo na systém prostredníctvom root a nezmeníte nastavenia priamo v kóde.

 

Zdroj, foto: Androidcentral1, Androidcentral2

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+