MojAndroid

Len pred nedávnom sme vás informovali o tom, že Netflix sprístupnil sťahovanie seriálov a filmov pre offline prezeranie. Týka sa to tak počítačov, ako aj smartfónov a tabletov. Dnes sme sa preto rozhodli, že vám ukážeme, ako môžete sťahovať vaše obľúbené filmy a seriály bez toho, aby ste si zahltili celú pamäť svojho zariadenia.

Ako si skopírovať filmy a seriály z Netflixu na pamäťovú kartu

Netflix funguje na naozaj zaujímavom princípe. Seriály a filmy sťahuje do zariadenia ako šifrované súbory, avšak ukladá ich do nešifrovanej zložky. Z nej ich tak môžete kedykoľvek premiestniť na pamäťovú kartu. Má to však háčik. Vždy, keď chcete daný film alebo seriál pozerať, musíte ho premiestniť späť do pôvodnej zložky v pamäti zariadenia. Aj napriek tomu ide ale o praktickú možnosť, ako si napríklad odložiť filmy alebo seriály na neskoršie pozeranie, keď napríklad viete, že budete dlhšie cestovať v lietadle alebo vlaku.

Netflix-offline-03 Netflix-offline-02

Ďalšou nevýhodou je to, že súbory sa do zariadenia sťahujú s nezmyselnými menami typu shksw34aads2344xadcaw321. Reálne tak pri viacerých stiahnutých súboroch nemáte prehľad o tom, o ktorú epizódu seriálu či film ide. Pri tomto postupe tak odporúčame súbory sťahovať po jednom a následne ich premiestniť na pamäťovú kartu, do hocijakej vami vytvorenej zložky, ktorá už môže obsahovať napríklad označenie daného média. Postup je nasledovný:

  • Otvorte správcu súborov vo vašom mobilnom zariadení.
  • Zapnite možnosť pre zobrazenie skrytých súborov a zložiek (Možnosti priečinka > Zobraziť skryté súbory a zložky).
  • Prejdite do “Pamäť zariadenia > Android > Data > com.netflix.mediaclient > files > Download > .of”.
  • Tu nájdete stiahnuté seriály a filmy. Pre ich premiestnenie vyberte daný súbor a po dlhšom podržaní prstu na jeho ikone zvoľte vystrihnúť (symbol nožníc).
  • Prejdite do zložky na vašej pamäťovej karte, kde si chcete ukladať dáta z Netflixu a pomocou voľby Vložiť tu uložte seriály a filmy z pôvodnej zložky.
  • Danú zložku premenujte podľa typu seriálu alebo filmu, aby ste vedeli, o aký súbor ide.

Ak budete chcieť daný seriál alebo film neskôr pozerať, musíte tieto kroky urobiť od konca a vložiť šifrovaný súbor do pôvodného priečinka. Hoci ide o pracné riešenie, myslíme si, že je stále praktickým, pokiaľ si chcete uchovať väčšie množstvo seriálov alebo filmov na neskoršie pozeranie. Samozrejme, tieto kroky sa dajú urobiť aj počítač, prípadne si môžete pomocou USB OTG redukcie ukladať takýmto spôsobom filmy a seriály z Netflixu aj na externý disk alebo USB. Riešením tiež môže byť nastavenie pamäťovej karty ako zdieľaného úložiska.

Zdroj: Lifehacker

8.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+