MojAndroid

Existujú dva spôsoby, ako pozerať filmy – nelegálny a legálny. Nelegálny spôsob pozná každý z vás – film si stiahnete do svojho PC, prípadne si ho pozriete bez toho, aby ste zaplatili, priamo na internete. Legálny spôsob je takmer totožný, s tým rozdielom, že do celého procesu zapája peniaze. Za pozretie/stiahnutie filmu alebo seriálu môžete zaplatiť jednorázovo, prípadne paušálne. A vtedy do hry prichádzajú služby ako Netflix.

netflix-movies-expiring-jan-2014

Náš tip
Netflix vyhlásil vojnu prístupom k zahraničnému obsahu

Z vlastných zdrojov vieme, že na Slovensku neustále rastie počet zákazníkov, ktorí sa rozhodli pozerať filmy legálne, no existuje niekoľko prekážok, kvôli ktorým mnohí zostávajú na nelegálnej strane. Jednou z nich je napríklad nutnosť neustáleho pripojenia k internetu, ktorý musí byť navyše aj nadpriemerne rýchly. A to je na Slovensku problém. Svitá nám však na lepšie časy. CEO Netflixu totižto pri vyhlasovaní finančných výsledkov za Q1/2016 prezradil, že Netflix je otvorený novým možnostiam. Jeho odpoveď na otázku, či bude “Netflix v budúcnosti striktne iba streamovacou službou”, znie:

V tejto otázke by sme mali ponechať našu myseľ otvorenú. Dnes sme všetci veľmi zameraní na klikni-a-pozeraj model, ktorý je jednoduchý a krásny. Ale ako Netflix expanduje po celej zemi, prichádzame do kontaktu so sieťami, ktoré majú nerovnomernú kvalitu a rýchlosť, a to je dôvod, prečo by sme mali ponechať našu myseľ otvorenú novým možnostiam. (voľný preklad)

Problémom v otázke sťahovania multimediálneho obsahu do PC alebo smartfónov sú licencie. Tie sa totižto úplne líšia od tých, ktoré Netflix potrebuje na online streamovanie. Riešením by však bol model podobný službe Spotify, ktorá ponúka sťahovanie hudby offline (priamo do zariadenia), avšak stiahnuté súbory sú zašifrované a nedajú sa voľne zdieľať. Prečítať ich vie iba samotná aplikácia Spotify. Uvidíme, ako sa s týmto problémom popasuje vedenie Netflixu, no dovolíme si povedať, že ak ponúkne táto služba v budúcnosti možnosť stiahnuť filmy a seriály pre offline pozeranie, získa množstvo nových zákazníkov. Čo si o tejto idei myslíte vy?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Re/Code

20.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+