MojAndroid

S príchodom služby Netflix na Slovensko sa otvorili dvere (anglicky zdatným) Slovákom k obrovskej databáze seriálov a filmov, ktoré služba ponúka. Tak sa to aspoň na prvý pohľad zdalo, no neskôr sa ukázalo, že množstvo u nás dostupného obsahu nie je vôbec závratné, práve naopak. Našťastie, vďaka jednoduchým trikom bolo možné pristupovať ku kompletnej databáze obsahu. Netflix ale o týchto fintách vedel a už dávnejšie avizoval, že proti nim bude bojovať. Snaha spoločnosti sa teraz stáva realitou a pre mnohých používateľov je sledovanie regiónom obmedzených filmov a seriálov už iba minulosťou.

netflix error

Netflix začal minulý týždeň bojovať proti používateľom, ktorí k službe využívali VPN. Tým sa začala objavovať chybová hláška pri používaní mnohých obľúbených VPN nástrojov. Teraz pribudli aj tí používatelia, ktorí využívali rôzne DNS systémy na oklamanie služby a prístup k obsahu, ktorý u nás štandardne nie je dostupný. Ak ste o podobných trikoch ešte nepočuli, môžete si prečítať náš návod, kde sme predstavili možnosti, ktoré až doposiaľ umožňovali pristupovať ku všetkému obsahu služby. Je ale veľmi pravdepodobné, že odteraz to už platiť nebude a budeme si musieť vystačiť s obsahom, ktorý je u nás oficiálne dostupný.

Poskytovatelia VPN služieb ale už dlhšie hlásili, že sú na tento boj pripravení a budú robiť všetko preto, aby svojim používateľom umožnili všetky tie výhody, ktoré mali doteraz. Zatiaľ sa ale zdá, že Netflix má navrch. Je tiež možné, že už čoskoro bude toto zabezpečenie zo strany spoločnosti prelomené a znovu sa nájdu užitočné nástroje, ktoré túto ochranu prelomia. Ak vám ale ešte nejaký VPN alebo DNS nástroj funguje a umožňuje vám sledovanie zahraničného obsahu v službe, môžete sa podeliť s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom. Niektorí používatelia informovali o tom, že obmedzenie sa u nás zatiaľ neprejavilo, no je možné, že je to iba otázkou času. Dajte nám preto vedieť, či sa vám pomocou súčasných trikov podarí načítať všetok obsah v knižnici Netflixu a ak áno, môžete sa podeliť aj o službu, ktorú na to využívate.

Zdroj: Reddit via TNW

8.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+