MojAndroid

Populárna videopožičovňa a televízia Netflix pride aj na Slovensko, a to najneskôr do konca budúceho roka. Spoločnosť ohlásila veľkú expanziu do približne 200 nových krajín ešte začiatkom tohto roka, a zdá sa, že sa medzi nimi bude nachádzať aj Slovensko spolu s Českou republikou. Potvrdil to šéf komunikácie Netflixu Cliff Edwards.

Najväčšia internetová televízia

Netflix je s viac ako 57 miliónmi používateľov jednou z najväčších internetových televízii na svete. Momentálne pôsobí v približne 50 regiónoch, v ktorých si zákazníci môžu užívať 2 miliardy hodín TV relácií a filmov, vrátane originálnej produkcie, dokumentov a filmov, ktoré sú dostupné exkluzívne pre túto službu. Všetci prihlásení môžu videá sledovať bez akýchkoľvek obmedzení, kdekoľvek a kedykoľvek tam, kde je dostupné internetové pripojenie. Samozrejmosťou VOD služby (Video On Demand – video na požiadanie), je aj možnosť videá pozastaviť a znova spustiť, a to všetko bez reklám. Službu pritom spustíte doslova na akomkoľvek zariadení.

U nás nemá konkurenciu

Služba videopožičovne a televízia v podobnom rozsahu na Slovensku zatiaľ nefunguje. Máme tu síce VOD služby, ako Voyo.sk a HBO GO, no tie ani zďaleka neponúkajú takú rozsiahlu video knižnicu ako Netflix. Voyo pritom len nedávno úplne zmenil svoju stratégiu a seriály vysielaná na Markíze sú po premiére dostupné zadarmo aj na vlastnej stránke markiza.sk. HBO GO je zas určený len pre predplatiteľov káblovej televízie HBO a za priamu konkurenciu Netflixu sa v podstate ani nedá považovať. Pri vstupe na slovenský trh, tak bude mať spoločnosť doslova otvorené dvere.

netflix0

Exkluzívny obsah

S uvedením Netflixu na Slovensku by sa aj Slováci mohli dostať k exkluzívnym programom a seriálom z produkcie spoločnosti, ako napríklad Orange Is the New Black, House of Cards a novopripravované seriály Tiny Fey Unbreakable Kimmy Schmidt a seriál s marvelovským superhrdinom Daredevil. Všetok video obsah môžete mať pritom za mesačný poplatok od 7,99 dolárov. Isté regionálne obmedzenia tu však pravdepodobne budú, a to najmä tie jazykové. Väčšina obsahu je totižto v angličtine. Otázne teda je, či bude Netflix ponúkať slovenské titulky alebo aj dabing.

Zdroj: strategie.hnonline

23.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+