MojAndroid

Nositeľnej technológii sa venuje čoraz väčšia pozornosť, hlavne čo sa týka príslušenstva, ktoré ďalej rozširuje funkčnosť smartfónov. Sú to napríklad veľmi populárne smarthodiny Pebble, ktoré ešte nie sú oficiálne distribuované, no záujem zo strany používateľov a médií je obrovský. Na scéne sa však objavila nová firma, ktorá verí, že cesta k úspechu neleží v rozširovaní možností smartfónov, no v integrácií smartfónu do príslušenstva. Držiac sa tohto nápadu prichádza nový projekt inteligentných hodiniek Neptune Pine.

Neptune Pine Android hodiny

Spoločnosť Neptune vidí problém v tom, že dnešné drahé inteligentné hodiny potrebujú k svojej funkčnosti prítomnosť drahého smartfónu. Musíte dobíjať dve batérie a podobne. Ich riešenie spočíva v integrácií základných funkcií telefónu priamo do hodín, čo sa môže zdať na prvý pohľad šialené, no podľa nás to nie je až taký zlý nápad. Neptune Pine majú vlastný slot pre micro-SIM kartu. Dokážu sa pripojiť na dátovú sieť mobilného operátora alebo vykonať dokonca telefónny hovor. Hodinky bežia na tzv. Leaf OS, vysoko modifikovanej verzií systému Android, ktorá je prispôsobená pre malý 2,5-palcový displej. Na prednej strane nájdeme aj 5 MP kameru a okrem toho bude disponovať technológiami Bluetooth, Wi-Fi a GPS.

Neptune Pine Android hodiny  Neptune Pine Android hodiny

Displej s rozmermi 2,5-palcov, čo sa týka smartfónov, patrí hlboko pod štandard, hlavne v dobe rozmachu tzv. tabletofónov. Avšak na hodinky je to pomerne slušné (a robustné). V prípade písania na softvérovej klávesnici, ktorá je rozložená takmer  cez celý displej, môžete využiť malé tlačidlo na odopnutie zariadenia z náramku a zadávať text dvoma rukami. Písanie na malej obrazovke nieje zrovna komfortné, no treba mať na pamäti, že tieto hodiny majú v úmysle nahradiť len základné funkcie telefónu.

Neptune Pine Android hodiny

Hoci produkt vyzerá veľmi zaujímavo, viac než polovicu potencionálnych zákazníkov odradí ich cena. Spoločnosť v súčastnosti hľadá vhodného výrobcu a dúfa, že sa zmestí do ceny 335 kanadských dolárov. Ak aj v tomto prípade rozmýšľate nad ich kúpou, môžete si ich rezervovať na domovskej stránke projektu.

Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+