MojAndroid

Hoci na vaše Android zariadenie môžete nainštalovať naozaj stovky aplikácií, niekedy sa stane, že aplikácia, ktorú potrebujete, už ďalej nepodporuje vaše zariadenie, zmizla z obchodu Play, prípadne si ju chcete iba zálohovať alebo poslať priateľovi. Vtedy z nej potrebujete extrahovať .apk súbor, s ktorým sa dá ďalej pracovať. Hoci existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, málokto to naozaj ovláda. Preto sme sa rozhodli vytvoriť krátky návod na to, ako extrahovať a zálohovať .apk súbor do jednej minúty.

Na extrahovanie a zálohovanie aplikácií budete potrebovať aplikáciu Easy Backup & Restore. Jej nainštalovaním ste vlastne urobili 98% z toho, čo je potrebné na extrahovanie .apk súboru. Po nainštalovaní túto aplikáciu otvorte, zvoľte Apps Tools, vyberte zložku, kde majú byť vaše .apk súbory uložené (najlepšie pamäťová karta) a označte aplikácie, ktoré chcete zálohovať. Potom už len stlačte Backup a počkajte, kým sa vytvoria dané .apk súbory. Pokiaľ má vaše zariadenie root, tak môžete okrem samotného .apk súboru zálohovať aj dáta a progres z aplikácií, čo sa vám zíde napríklad pri prechode na nový mobil alebo pri jeho resetovaní an výrobné údaje. V aplikácii Easy Backup & Restore si samozrejme zálohované aplikácie môžete aj obnoviť.

zalohovanie-apk-1 zalohovanie-apk-3 zalohovanie-apk-4

19.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+