MojAndroid

Ak patríte medzi majiteľov niektorého z najnovších zariadení spoločnosti Samsung, zrejme vás zaujal aj skener odtlačkov prstov. Ten má pomerne obmedzené využitie, no niet pochýb o tom, že medzi užívateľmi táto funkcia vyvolala veľa záujmu. Samozrejme, implementácia nie je najlepšia, ale aj to sa postupom času zlepšuje a skener na Galaxy Note 4 je už o čosi lepší, ako ten na Galaxy S5. V dnešnom návode si teda ukážeme, ako rozšíriť funkcionalitu tohto skeneru tak, aby ste mohli bez problémov zabezpečiť akúkoľvek aplikáciu pomocou vášho odtlačku.

  • Najskôr si stiahnite aplikáciu FingerSecurity, ktorá celú túto funkcionalitou sprostredkúva. Použiť môžete aj widget, ktorý nájdete nižšie.

Verzia: 3.11.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.11.0
Aktuálna cena: Zdarma

  • Po nainštalovaní a spustení aplikácie prejdite do zoznamu všetkých aplikácií, ktoré máte v telefóne. Ako iste tušíte, z tohto zoznamu si môžete vybrať tie, ktoré chcete zabezpečiť pomocou svojho odtlačku. fingersecurity-1
  • Následne budete vyzvaní k tomu, aby ste zadali alternatívne heslo v prípade, že skener nedokáže rozpoznať vás odtlačok. Odporúčame si toto heslo naozaj zapamätať, pretože skenery na smartfónoch Samsung ešte stále nie sú stopercentné a keď sa budete chcieť dostať k niektorej aplikácii rýchlo, možno bude užitočnejšie manuálne zadanie hesla.
  • To je všetko, nastavenie je hotové. Teraz ste získali funkcionalitu, vďaka ktorej máte zabezpečené všetky vami vybrané aplikácie a pri každom ich spustení budete musieť naskenovať svoj odtlačok prsta. Takáto funkcia je veľmi pohodlná a ideálna v prípade, že máte v telefóne aplikácie s citlivým obsahom a potrebujete ich ukryť pred neželanými očami.

Aplikácia FingerSecurity ponúka niekoľko ďalších možností a nastavení, medzi ktoré patrí niekoľko tém či možnosť výberu GPS lokácií, pri ktorých nebudete musieť zadávať heslo. Aplikácia je v obchode Play zadarmo a ponúka funkcionalitu, ktorú očakávajú mnohí užívatelia od samotného systému TouchWiz. Možno sa Samsung poučí a v niektorej z ďalších verzií systému podobnú možnosť naozaj naimplementuje. Veríme, že bol náš návod pre vás užitoční a aplikácia vám bude fungovať spoľahlivo.

fingersecurity-2 fingersecurity-3

Zdroj: PhoneArena

1.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+