MojAndroid

Ak ste aj vy technickí zanietenci a denne čítate niekoľko webov, zrejme ste natrafili na pojem RSS. Ide o akýsi zoznam (feed) článkov zo všetkých webov na jednom mieste, ktorý nielenže zefektívňuje vaše prehliadanie, ale umožňuje vám pracovať s viacerými článkami naraz. Pre niekoho denná alfa-omega prehliadania webu. Dnes vám prinášame jednoduchý návod na to, ako si pridať takýto RSS feed na zamknutú obrazovku. Jediné, čo potrebujete, je aplikácia s názvom Corgi for Feedly a účet v najznámejšej RSS službe súčastnosti – Feedly.

Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Po nainštalovaní aplikácie je postup jednoduchý:

  1. V Corgi sa prihláste pomocou svojho Feedly účtu.
  2. Zo zoznamu kanálov, ktoré máte mať zobrazené na zamknutej obrazovke vyberte tie, ktoré chcete naozaj vidieť. Tlačidlom Unsubscribe odstránite kanál zo zamknutej obrazovky, nie však z vášho Feedly účtu. Zoznam kanálov môžete upravovať v menu aplikácie (ikona vľavo hore) v položke Feedly subscriptions.
  3. Corgi vám po stlačení tlačidla Now, let’s take a look at our lock screen ukáže jednoduchý návod, ako aplikáciu používať a čítať v nej RSS správy. Pohybom doľava listujete medzi jednotlivými článkami a pohybom zo spodu hore daný článok otvoríte na klasické čítanie. Pohybom doprava odomknete vašu domácu obrazovku. Corgi tak slúži aj ako zámok displeja.
  4. Aby ste sa vyhli dvojitému uzamknutiu obrazovky, prejdite do Nastavenia > Zabezpečenie (Zobrazenie) > Zamknutá obrazovka a zvoľte typ uzamknutia Žiadne. Priamo v nastaveniach aplikácie Corgi si následne môžete zvoliť možnosť zabezpečenia obrazovky vzorom alebo potiahnutím.
  5. Tu sa náš návod končí. Ak sa rozhodnete aplikáciu Corgi odinštalovať, nezabudnite na opätovné zapnutie zámky obrazovky v inverznom postupe, aký nájdete v predošlom bode.

Zdroj: Obchod Play

23.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+