MojAndroid

Vedeli ste o tom, že na prehliadanie a prácu s dokumentami Word, Excel a PowerPoint nepotrebujete nainštalovaný program Microsoft Office? Stačí vám prehliadač Google Chrome a šikovné rozšírenie s názvom Office Editing for Docs, Sheets, and Slides. To vám po pridaní do prehliadača zobrazí rôzne dokumenty priamo v novej karte, takže s nimi môžete pracovať v zlomku sekundy bez toho, aby ste otvárali samostatný program vo Windows počítači či v Macu. Rozšírenie pre Chrome je dostupné bezplatne a ako si ho pridať do Chrome, vám ukážeme v návode nižšie.

1. Otvorte si Google Chrome a prihláste sa do svojho Google účtu v Menu > Prihlásiť sa do prehliadača Chrome.

chrome-office-1

2. Otvorte si Chrome Store a nájdite rozšírenie s názvom Office Editing for Docs, Sheets, and Slides, prípadne kliknite iba na tento odkaz.

chrome-office-2

3. Stiahnite a nainštalujte si toto rozšírenie a počkajte na jeho pridanie do prehliadača Chrome.

chrome-office-3

4. Po nainštalovaní môžete priamo z webov Gmail, Drive, prípadne pretiahnutím do prehliadača Chrome upravovať a zobrazovať súbory s príponami .doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt .pptx. 

Pozrite si aj naše ďalšie návody:

 

8.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+