MojAndroid

Funkcia ohlásenia volajúceho nie je žiadnou novinkou a podporujú ju aj 10 rokov staré telefóny od Nokie. Dnes sa k tejto vymoženosti vrátilo napríklad LG v modeli LG G3. Ako ale naučiť vaše zariadenie, aby vám povedalo, kto vám volá? Jednoducho – stačí, aby ste sledovali tento návod a všetky jeho kroky. Budete na to potrebovať maximálne 10 minút vášho času a pripojenie k internetu.

1. krok: Nainštalujte si aplikáciu Announcify

Na to, aby ste mohli naučiť svoje zariadenie hovoriť, budete potrebovať aplikáciu Announcify. Stiahnuť si ju môžete bezplatne z obchodu Play a po jej nainštalovaní budete môcť nastaviť niekoľko jej parametrov ako oneskorenie ohlásenia, zvonenie, ktoré má zahrať pred ním a podobne. V menu aplikácie fajkou zaškrtnite iba položku Call, prípadne aj ďalšie, ktoré chcete ohlásiť hlasom. Celé menu je v angličtine, ale veríme, že obsluhu aplikácie zvládnete. Ak po anglicky neviete, nemusíte nič nastavovať a nechať všetky hodnoty na predvolených.

oznamenia-hovoru-01 oznamenia-hovoru-02

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

2. krok: Nainštalujte si prekladač SVOX

Aplikácia Announcify umožní vašemu zariadeniu ohlasovať prichádzajúce hovory, avšak len v angličtine. Preto je nutné stiahnuť aj aplikáciu SVOX, ktorá preloží anglické príkazy do slovenčiny. Po nainštalovaní aplikácie zvoľte jazyk slovenčina (hlas Elena) a stiahnite si potrebné súbory v trial verzii (bezplatne na 2 týždne, potom je nutné kúpiť plnú verziu za 2,99€). Následne budete presmerovaný opäť do obchodu Play, kde stiahnete spomínanú slovenčinu. Po jej nainštalovaní prejdite na 3. krok.

oznamenia-hovoru-03 oznamenia-hovoru-04 oznamenia-hovoru-05

3. krok: Finálne nastavenia

Prejdite vo svojom zariadení do Nastavenia > Uľahčenie prístupu > Výstup prevodu textu na reč. Tu zvoľte SVOX Classic TTS a v nastaveniach tejto voľby zadajte slovenčinu. V aplikácii SVOX si môžete nastaviť aj rýchlosť hovorenej reči, prípadne si vypočuť ukážku toho, ako bude oznámenie hovoru znieť. Potom je návod kompletný a môžete si užívať ohlasovanie prichádzajúceho telefonátu hovorenou rečou.

oznamenia-hovoru-06 oznamenia-hovoru-07 oznamenia-hovoru-08

Niektoré z vlastností aplikácií je potrebné dodatočne pozmeniť, aby ste s výsledkom boli spokojní. Ak sa vám návod podarilo zrealizovať, napíšte nám do komentárov, ako sa vám oznámenie hovorov rečou páči. Ak poznáte iné aplikácie, ktoré by nahradili vyššie spomínané tituly, tak nám rovnako napíšte komentár pod článok.

Zdroj: SvetAndroida

5.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+