MojAndroid

Väčšina z nás už vlastnila niekoľko mobilných telefónov a smartfónov. Nech sa už snažíte akokoľvek, pri synchronizácii kontaktov vám vznikne niekoľko duplikátov, či už telefónnych čísel, e-mailov alebo profilov zo sociálnych sietí. Tieto zbytočne zaberajú miesto v zozname kontaktov a zbytočne zavádzajú pri hľadaní konkrétnej osoby. Poďme sa teda pozrieť na jednoduchý návod, ako ich odstrániť prepojením viacerých kontaktov na zariadeniach s nadstavbou TouchWiz od Samsungu.

Prepojenie kontaktov na Samsungu

 • Otvorte aplikáciu Kontakty a zvoľte kontakt, ktorý chcete spojiť s duplicitnými.

1

 • V otvorenom kontakte stlačte tlačidlo menu a z ponuky vyberte “Prepojiť kontakt”.

2

 • Aplikácia prezrie všetky kontakty a preverí, či niektorý z nich neobsahuje spoločnú informáciu. Tieto vám ponúkne hneď vo vrchnej časti obrazovky. V tomto bode už stačí len zvoliť, ktorý kontakt sa má spojiť s tým, ktorý ste vybrali v prvom kroku.

3

 • Aby ste sa zbavili ďalších duplikátov, znova opakujte uvedené kroky pre ďalšie kontakty.

Pretože sa môže omylom stať, že spojíte rozdielne kontakty, ktoré so sebou nesúvisia, aplikácia ponúka aj spätný krok, teda ich rozdelenie. Postup je veľmi podobný tomu predchádzajúcemu.

Rozdelenie kontaktov na Samsungu

 • Vyberte kontakt, ktorý chcete rozdeliť.
 • V otvorenom kontakte opäť stlačte tlačidlo menu a vyberte z ponuky “Rozdeliť kontakt”

Samsung, kontakty, Návody,

 • Na obrazovke uvidíte tie kontakty, ktoré boli spojené. Stlačením malej ikony po pravej strane zrušíte prepojenie daného kontaktu.

Samsung, kontakty, Návody, 1

 • Rozdelený kontakt sa opäť zobrazí v zozname ako samostatná položka

Dúfame, že tento návod pomôže pri odstránení duplicitných kontaktov na zariadeniach od Samsungu. Podobné návody pripravujeme aj od iných výrobcov mobilných zariadení. Používatelia tiež môžu využiť napríklad univerzálnu možnosť zlúčiť duplikáty prostredníctvom webovej služby spoločnosti Google – google.com/contacts/.

21.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Matej Satai Snak

  ja mám skôr problém so synchronizovanými kontaktmi… :(

 • Marcel Huňady

  ale ako to spravit hromadne na 600 kontaktoch? ktore pri sychronizacii spravilo 4×600?

 • hrino

  Najideálnejšie kontakty ukladať na Gmail a takéto starosti mať nikdy nebudete aj keď 100krat vymenite telefón

 • Maher787

  takéto prepájanie moc nepomáha lebo po následnom ďalšom prenesení len vznikajú ďalšie a ďalšie duplicitné kontakty ktoré obsahujú aj zo 2 až 3 krát to isté číslo. najlepšie je ich priamo vymazať a a synchronizovať s google účtom. Na jednej romke som mal možnosť že premazať duplicitné čísla a tam mi zobrazilo všetky ktoré boli duplicitné ale nie podla mena ale podla tel čísla a ja som si iba vybral ktoré chcem zmazať neviem prečo to potom nebolo aj na iných lebo je to dosť častý problém na väčšine androidov

 • lepki

  Mňa by zaujímalo riešenie tohoto:
  môj a priateľkyn mobil je “spustený” pod mojím google accountom, je to preto lebo sa mi to potom ľahšie spravuje, lahšie platí za aplikácie atď.
  problém je vtom že sa jej tam nakopírovali aj moje kontakty. samozrejme som ich skryl a vidí len svoje.
  problém je vtom že keď jej niekto volá a máme tie čísla obaja tak ten kontakt zobrazí pod menom ktoré mám uložené ja.
  napr: jej miesto “otec môjho priateľa” zobrazí “otec” a neskutočne ju to štve.

  viete mi pomôcť? :)

 • Lubo

  Je udivujúce, že tak “moderná ” technika nevie ošetriť takýto problém.
  Ja už mám po pokusoch vyriešiť to v telefóne 5×850 kontaktov…

+