MojAndroid

Väčšina z nás už vlastnila niekoľko mobilných telefónov a smartfónov. Nech sa už snažíte akokoľvek, pri synchronizácii kontaktov vám vznikne niekoľko duplikátov, či už telefónnych čísel, e-mailov alebo profilov zo sociálnych sietí. Tieto zbytočne zaberajú miesto v zozname kontaktov a zbytočne zavádzajú pri hľadaní konkrétnej osoby. Poďme sa teda pozrieť na jednoduchý návod, ako ich odstrániť prepojením viacerých kontaktov na zariadeniach s nadstavbou TouchWiz od Samsungu.

Prepojenie kontaktov na Samsungu

  • Otvorte aplikáciu Kontakty a zvoľte kontakt, ktorý chcete spojiť s duplicitnými.

1

  • V otvorenom kontakte stlačte tlačidlo menu a z ponuky vyberte “Prepojiť kontakt”.

2

  • Aplikácia prezrie všetky kontakty a preverí, či niektorý z nich neobsahuje spoločnú informáciu. Tieto vám ponúkne hneď vo vrchnej časti obrazovky. V tomto bode už stačí len zvoliť, ktorý kontakt sa má spojiť s tým, ktorý ste vybrali v prvom kroku.

3

  • Aby ste sa zbavili ďalších duplikátov, znova opakujte uvedené kroky pre ďalšie kontakty.

Pretože sa môže omylom stať, že spojíte rozdielne kontakty, ktoré so sebou nesúvisia, aplikácia ponúka aj spätný krok, teda ich rozdelenie. Postup je veľmi podobný tomu predchádzajúcemu.

Rozdelenie kontaktov na Samsungu

  • Vyberte kontakt, ktorý chcete rozdeliť.
  • V otvorenom kontakte opäť stlačte tlačidlo menu a vyberte z ponuky “Rozdeliť kontakt”

Samsung, kontakty, Návody,

  • Na obrazovke uvidíte tie kontakty, ktoré boli spojené. Stlačením malej ikony po pravej strane zrušíte prepojenie daného kontaktu.

Samsung, kontakty, Návody,  1

  • Rozdelený kontakt sa opäť zobrazí v zozname ako samostatná položka

Dúfame, že tento návod pomôže pri odstránení duplicitných kontaktov na zariadeniach od Samsungu. Podobné návody pripravujeme aj od iných výrobcov mobilných zariadení. Používatelia tiež môžu využiť napríklad univerzálnu možnosť zlúčiť duplikáty prostredníctvom webovej služby spoločnosti Google – google.com/contacts/.

21.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+