MojAndroid

Po aktualizácii Nexusu 6 na nový Android 6.0 Marshmallow sme si všimli zmenu na zamknutej obrazovke. Tá po novom zobrazuje namiesto skratky pre Telefón v ľavom dolnom rohu ikonu hlasového vyhľadávania. To však na Slovensku nevyužíva toľko ľudí ako v zahraničí, a tak sme zisťovali, ako sa táto ikony dá vymeniť naspäť za ikonu dialera. Táto možnosť existuje, no nemusia sa vám páčiť jej následky.

android-6-0-lockscreen-7 android-6-0-lockscreen-1

Náš tip
NÁVOD | Ako manuálne nainštalovať Android 6.0 Marshmallow

Ikonu dialera vrátite naspäť týmto spôsobom:

  • Otvorte Nastavenia,
  • Zvoľte Aplikácie,
  • V hornom rohu kliknite na ikonu nastavení,
  • Zvoľte Predvolené aplikácie,
  • Kliknite na Asistencia a hlasový vstup,
  • Zvoľte Žiadna.

Po tomto kroku sa na zamknutej obrazovke objaví opäť ikona dialera, avšak vypnete celé hlasové vyhľadávanie, jeho spustenie dlhším podržaním tlačidla Domov, ako aj najväčšiu vychytávku nového Androidu 6.0 – Google Now On Tap. Stojí preto za zváženie, či chcete používať priame Google vyhľadávanie v akejkoľvek aplikácií a z akejkoľvek obrazovky systému, alebo chcete mať skratku dialeru na zamknutej obrazovke. Zaujímavou alternatívou môže byť napríklad použitie niektorej aplikácie na zamknutú obrazovku z obchodu Play. Vybrať si môžete z týchto piatich titulov:

Verzia: 3.8.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.8.4
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

24.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+