MojAndroid

Ak ste majiteľom zariadenia Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012/2013) Wi-Fi či Nexus 10, tak vás určite zaujal nový Android 4.4.3 KitKat, ktorý Google uvoľnil len pred pár hodinami. Táto verzia systému prináša väčšiu stabilitu, opravu chýb a zvýšenú bezpečnosť, takže by jej inštaláciu mali zvážiť všetci používatelia. Tí si na nový systém môžu počkať a svoje zariadenie aktualizovať cez OTA, prípadne si nový Android stiahnuť manuálne a nainštalovať podľa nášho návodu. Berte však do úvahy, že za prípadné poškodenie vášho zariadenia neberieme na seba zodpovednosť a všetky kroky v návode robíte na vlastné nebezpečenstvo.

nexus-4-adb-sideload

Návod

1. Stiahnite si balík s novým systémom Android 4.4.3 KitKat pomocou odkazov z nášho článku.

2. Nainštalujte si na PC alebo Mac SDK balíček dostupný na stránkach Android Developers a rozbaľte ho na ľubovoľné miesto na disku.

3. Skopírujte aktualizačný balík s Androidom 4.4.3 do adresára platform-tools do miesta, kde sa nachádza ADB.

4. Vo svojom Nexus zariadení zapnite USB Debugging (Ladenie USB) — Nastavenia–>Možnosti pre vývojárov–>Ladenie USB.

5. Vypnite svoje Nexus zariadenie a po úplnom vypnutí pomocou tlačidiel “zníženie hlasitosti” a “tlačidla zapnutia” (po stlačení naraz) spustite bootloader.

6. Keď sa načíta menu bootloadera, pripojte Nexus k počítaču.

7. Pomocou tlačidiel pre zmenu hlasitosti spustite z menu “Recovery mode”, výber potvrďte tlačidlom zapnutia.

8. Keď sa objaví Android s červeným výkričníkom, stlačte tlačidlo pre zapnutie a následne tlačidlo pre zvýšenie hlasitosti.

9. Z menu vyberte “apply update from ADB”, výber potvrdte tlačidlom pre zapnutie.

10. Prejdite do adresára platform-tools, kde pomocou terminálu alebo príkazového riadku spustíte príkaz ADB Sideload

  • Vo Windowse: adb.exe sideload “názov aktualizačného balíka”
  • Na Macu:  ./adb-mac sideload “názov aktualizačného balíka”
  • Na Linuxe:  ./adb sideload “názov aktualizačného balíka”

V tejto chvíli by ste mali vidieť percentuálny ukazovateľ priebehu kopírovania ROM do tabletu. Inštalácia prebehne už automaticky a vy môžete následne zariadenie reštartovať. V prípade, že mate v Nexuse nahraný custom recovery, stačí ak vyššie uvedený súbor flashnete priamo z neho. Otázky môžete písať do komentárov pod tento článok, prípadne priamo na AndroidForum.sk, kde vám komunita pomôže s vašimi problémami.

Náš tip
Android 4.4.3 je dostupný pre Nexus 4, 5, 7 a 10 [DOWNLOAD]
3.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+