Vyhľadávanie obsahu v našich telefónoch a tabletoch nie je vždy úplne najjednoduchšie. Google si to ale uvedomuje a v súčasnosti umožňuje vyhľadávať aplikácie, kontakty či iný obsah hlasom či písaním. Existuje aj ďalšia možnosť, o ktorej mnohí užívatelia nevedia - vyhľadávanie gestami pomocou aplikácie Google Gesture Search.
Takéto vyhľadávanie pritom nie je vôbec zložité a všetko, čo k tomu budete potrebovať, je aplikácia priamo z dielne internetového giganta. Tú nájdete na tomto odkaze. Súbor s veľkosťou iba niekoľko Megabajtov si stiahnete a nainštalujete v priebehu sekúnd.
- Po nainštalovaní aplikácie ju otvorte a na úvodnej obrazovke vyberte, aký druh obsahu chcete pomocou aplikácie vyhľadať. Na výber máte kontakty, aplikácie, nastavenia, hudby a záložky vo vašom prehliadači. Označte, ktoré súbory chcete vyhľadávať a kliknite na Hotovo.
- Následne prebehne indexovanie jednotlivých súborov. Tento proces môže teoreticky trvať aj niekoľko minút v závislosti od množstva obsahu v telefóne a výkonu vášho zariadenia. My sme aplikáciu vyskúšali na smartfóne HTC One M7, pričom nainštalovaných máme cca 150 aplikácií. V našom prípade trvalo indexovanie približne 30 sekúnd.
- Po skončení tohto procesu sa zobrazí jednoduché pole, do ktorého môžete kresliť čísla a písmená. Aplikácia rozoznáva zadávaný text bez akýchkoľvek problémov a nastaviť môžete aj rýchlosť zápisu. Aj pri najvyššej rýchlosti pritom nie je žiaden problém so zadávaným textom a ak sa vám nepodarí zadať písmeno alebo číslo podľa vašich predstáv, aplikácia sama porovná tento znak so znakmi z databázy a vyberie tie, ktoré sa najviac podobajú.
- Samotné zadávanie znakov je veľmi jednoduché a pohodlné. Zadať môžete jedno písmeno, slovo, alebo dokonca celú vetu. Medzery medzi slovami zadáte zvislou čiarou. Aplikácia pritom automaticky ponúka obsah po každom zadanom znaku a vami zadaný text sa zobrazí v dolnom paneli pod čiarou. Všetky znaky môžete naraz vymazať kliknutím na ikonu krížiku a text môžete potom zadať odznova.
- Do nastavení aplikácie môžete vstúpiť aj neskôr počas používania. Dodatočne potom môžete zmeniť rýchlosť zápisu, súbory a prvky, ku ktorým ma aplikácia prístup a v prípade záujmu môžete vybrať možnosť zdieľať údaje o používaní so spoločnosťou Google.
Vyhľadávanie gestami je veľmi jednoduché využijú ho najmä užívatelia, ktorí majú nainštalované veľké množstvo aplikácií. Vyhľadávanie v menu môže byť v tomto prípadne veľmi zdĺhavé a nepohodlné a práve v takom prípade pomôže vyhľadávanie gestami. Nájsť takto môžete aj kontakty, súbory s hudbou či nastavenia, čo môže pomôcť v prípade, že nepatríte medzi skúsených užívateľov systému Android, alebo jednoducho nemáte chuť prehrabávať sa zložitými nastaveniami.
Zdroj: phoneArena
Na akom telefóne ste toto robili (resp. akú ROM máte)????
Dobry den, aplikaciu sme testovali na HTC One M7. ROM mame nainstalovanu ViperOne 6.2.1. Aplikácia nám ale bez problémov funguje aj na Nexus 7 2013 :)
Samotná aplikácia je stará asi 4 roky alebo aj viac… Používal som ju už dávno… tak ako napr. google googless…