MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2022 je v plnom prúde a vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia v piatich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien. Na to, aby ste boli zaradení do finálneho žrebovania, stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi.

Všetky súťažné kategórie vám postupne predstavujeme, aby ste mali aspoň základný prehľad o nominovaných zariadeniach. Dnes je to kategória Inovácia.

tatra banka inovacia NAR 2021

Asus ROG Phone 6 Pro

Asus ROG Phone 6 Pro je hernou beštiou, ktorej sa hľadá konkurencia iba náročky. Ide o telefón s extrémne výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý v kombinácii s až 18 GB operačnej pamäte predstavuje ten najvýkonnejší Android smartfón, aký si môžete v súčasnej dobe kúpiť. S prídavným aktívnym chladičom, ktorý má na svojom tele herné tlačidlá sa nedočkáte ani znižovania výkonu, pretože keď ho budete mať nasadený, procesor sa nebude nijak výraznejšie zahrievať a ponechá sa maximálny výkon po celú dobu.

recenzia Asus ROG Phone 6 Pro
Dare to Play a ROG Vision | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Asus ROG Phone 6 Pro sa vyznačuje certifikáciou odolnosti voči vode IPX4 a dokonca aj 2-palcovým OLED displejom pre zobrazovanie rôznych animácií na zadnej strane, ktorý mu dodáva unikátny štýl. Vpredu sa nachádza veľký 6,78-palcový displej, na ktorom sa odohráva všetká zábava. Ide o AMOLED panel s 1 miliardou farieb, obnovovacou frekvenciou na úrovni až 165 Hz, s podporou HDR10+ a maximálnou svietivosťou 1200 nitov. Rozlíšenie sa zastavilo na Full HD+, teda 1080 x 2448 pixelov. Výsledná hustota teda činí približne 395 pixelov na palec. Obrazovka je chránená odolným sklíčkom Corning Gorilla Glass Victus.

Asus ROG Phone 6 Pro
Asus ROG Phone 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na inštaláciu svojich obľúbených hier je budete mať pripravené 512 GB vnútorný ukladací priestor typu UFS 3.1. Fotografická výbava pozostáva z 50 MP primárneho fotoaparátu, 13 MP ultra širokouhlého snímača a 5 MP makro senzoru. Vpredu sa nachádza 12 MP “selfie” fotoaparát. Obrovskou výhodou tejto hernej beštie je jej 6000 mAh batéria, ktorá na jedno nabitie ponúkne rekordnú výdrž. Nabíjanie prebieha maximálnym výkonom 65 W. Keďže tento smartfón má tak veľkú kapacitu implementovaného akumulátora, dobíjať s nim viete za pomoci káblu ďalšie zariadenia o najvyššom možnom výkone 10 W.

DIRECT4ME D-BOX

Určite ste sa už ocitli v situácii, kedy prišiel kuriér a neboli ste doma. Tento problém dokáže vyriešiť práve DIRECT4ME D-BOX. Kuriér vašu zásielku môže nechať práve v tomto zariadení. Stačí len poslať SMS a poverená osoba dostane prostredníctvom zvukového tokenu prístup do vášho D-BOXU. Cez aplikáciu si potom viete zistiť podrobný prehľad o zásielkách.

DIRECT4ME D-BOX
DIRECT4ME D-BOX | Zdroj: NAY.sk

Znevýhodnení nebudú ani jedinci, ktorí inteligentný mobilný telefón nemajú. Dáta je možné získať bezplatným hovorom na telefónne číslo z doručenej SMS. DIRECT4ME D-BOX je odolný voči poveternostným vplyvom vďaka krytiu IP54. Nie je pritom potrebné ani žiadne napájanie zo štandardnej elektrickej siete či pripojenie k internetu. D-BOX je napájaný štvoricou 1,5 V AA batérií, ktoré zabezpečia chod až po dobu jedného roka.

DIRECT4ME D-BOX
DIRECT4ME D-BOX | Zdroj: NAY.sk

DIRECT4ME D-BOX je možné zakúpiť a používať iba spolu so zakúpením konkrétnej služby spojenej s D-BOXOM. Bez aktívneho predplatného D-BOX neplní svoj účel a používateľ nemôže plnohodnotne využívať jeho funkcie. Na výber máte z paušálov “Základ”, “Štandard” a “Biznis”. Záleží už len na vás, ktoré konkrétne funkcie požadujete.

Huawei Mate Xs 2

Huawei tento rok predstavil skutočne prelomový skladací smartfón s vysokou kvalitou. Reč je o modeli Huawei Mate Xs 2. Vyznačuje sa svojim jedinečným ohybným displejom, ktorý zariadenie obopína z jedného boku a zozadu. V poskladanom stave pracujete s krásnym 6,5-palcovým displejom s Full HD+ rozlíšením (1176 x 2480 pixelov). Ide samozrejme o OLED panel, keďže je potrebná podpora pre ohýbanie.

Huawei Mate Xs 2
Huawei Mate Xs 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Po jeho roztvorení sa budete pozerať na 7,8-palcovú obrazovku s rozlíšením 2200 x 2480 pixelov a hustotou približne 424 pixelov na palec. Rázom viete zo smartfónu spraviť tablet, ktorý ponúka všetky výhody veľkej obrazovky. Tá sa vyznačuje podporou zobrazovania až 1 miliardy farieb. Obnovovacia frekvencia činí 120 Hz, takže sa môžete tešiť na veľmi plynulý zážitok z používania.

Huawei Mate Xs 2
Huawei Mate Xs 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O pohon Huawei Mate Xs 2 sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 888 v 4G prevedení. interný ukladací priestor dosahuje od 256 GB až po 512 GB v záležitosti od zakúpenej pamäťovej verzie. Operačná pamäť má buď 8 GB alebo 12 GB. Nesklame vás ani zostava fotoaparátov. Primárny senzor má rozlíšenie 50 MP. Máme tu aj 8 MP teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením a so stabilizáciou obrazu.

Huawei Mate Xs 2
Huawei Mate Xs 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Trojicu fotoaparátov na zadnej strane uzatvára 13 MP ultra-širokouhlý snímač so 120-uhlovým zorným poľom. V poskladanom stave je k dispozícii aj 10,7 MP predný “selfie” fotoaparát. Batéria má kapacitu 4600 mAh. Verzia s 512 GB vnútorného ukladacieho priestoru a 12 GB RAM má až 4880 mAh akumulátor. Telefón podporuje 66 W drôtové nabíjanie.

iRobot Roomba Combo J7+

Ak chcete mať doma jeden z najlepších robotických vysávačov na trhu, určite sa nezabudnite pozrieť na iRobot Roomba Combo J7+. Ide o skvelého, prémiového pomocníka do domácnosti, ktorý v reálnom čase identifikuje a obíde prekážky, ako napríklad napájacie káble, čo rozhodne poteší. Automaticky sa vyprázdňuje do stanice Clean Base, do ktorej sa zmestí až 60 plných zásobníkov. Cez aplikáciu si používateľ vie nastaviť čistenie jednotlivých miestností či navrhnúť plány čistenia.

irobot roomba combo j7+
iRobot Roomba Combo j7+ | Zdroj: eshop.irobot.sk

Na jedno nabitie iRobot Roomba Combo J7+ vydrží vysávať 90 minút a pokiaľ to bude potrebné, vráti sa nabiť do dokovacej stanice a bude automaticky pokračovať tam, kde prestal. Za zmienku bez pochýb stojí aj služba iServis Premium, vďaka ktorej dostanete podporu cez infolinku a môžete riešiť reklamácie spôsobom Pick & Return maximálne do 10 dní.

Motorola razr 2022

Motorola razr 2022 je oproti svojmu predchodcovi výraznou inováciou. Prináša vnútorný displej s uhlopriečkou 6,7 palcov. Ide o AMOLED panel s podporou zobrazovania 1 miliardy farieb a HDR10+ obsahu. Rozlíšenie je Full HD+, teda 1080 x 2400 pixelov s hustotou asi 393 pixelov na palec. Pomer strán teda činí 20:9. Poteší vysoká obnovovacia frekvencia, ktorá sa v tomto prípade zastavila až na úrovni 144 Hz.

Motorola razr 2022
Motorola razr 2022 | Zdroj: Motorola

Motorola razr 2022 disponuje dvomi displejmi. Ten druhý, vonkajší má 2,7-palcovú uhlopriečku a rozlíšenie 578 x 800 pixelov, ktoré je na externý, sekundárny displej viac než dostačujúce. Skvelý výkon zaobstaráva procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s 8 až 12 GB operačnej pamäte. Interný ukladací priestor typu UFS 3.1 dosahuje od 128 GB cez 256 GB až po 512 GB v závislosti od zakúpenej pamäťovej verzie.

Motorola razr 2022
Motorola razr 2022 | Zdroj: Motorola

Na zadnej strane je umiestnený 50 MP primárny snímač s optickou stabilizáciou obrazu. Sekunduje mu 13 MP ultra-širokouhlý objektív so 120-stupňovým uhlom pohľadu. Vo vrchnej časti vnútornej obrazovky sa nachádza 32 MP “selfie” senzor. Batéria má kapacitu 3500 mAh a k dispozícii je 30 W nabíjanie.

Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 je špičkovým skladacím smartfónom, ktorému chýba len veľmi málo. Vonkajší displej má 6,2-palcovú uhlopriečku a nezvyčajné rozlíšenie 904 x 2316 pixelov kvôli netradičnému pomeru strán 23,1:9. Ide o Dynamic AMOLED 2X panel so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a odolným sklíčkom Corning Gorilla Glass Victus+. Po otvorení zariadenia môžete pracovať na ohybnom, 7,6-palcovom displeji s rozlíšením 1812 x 2176 pixelov s hustotou približne 373 pixelov na palec.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Skúsenosť budete mať s Foldable Dynamic AMOLED 2X displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, schopnosťou zobrazovania obsahu v HDR10+ a najvyššou svietivosťou 1200 nitov. Výborný výkon je zaručený vďaka použitému čipsetu Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s 12 GB operačnou pamäťou. K dispozícii sú verzie s 256 GB, 512 GB až 1 TB interným úložiskom typu UFS 3.1.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Z Fold4 sa pýši aj pokročilým systémom fotoaparátov. Primárny senzor je 50 MP s optickou stabilizáciou obrazu. Máme tu aj 10 MP teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou. Trojicu senzorov na zadnej strane telefónu uzatvára 12 MP ultra-širokouhlý fotoaparát so 123-stupňovým uhlom záberu. Vo vrchnej časti vonkajšieho displeja je umiestnený predný 10 MP “selfie” snímač.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Predný fotoaparát nájdeme aj vo vnútornom displeji a je skrytý pod samotnými pixelmi. Má 4 MP rozlíšenie. Batéria s kapacitou 4400 mAh sa nabíja maximálnym výkonom 25 W. Samsung Galaxy Z Fold4 poteší aj možnosťou bezdrôtového nabíjania najvyšším výkonom 15 W alebo podporou pre 4,5 W reverzné bezdrôtové nabíjanie.

TCL NXTWEAR AIR

Inteligentné okuliare TCL NXTWEAR AIR vám umožnia premietnuť si obsah kdekoľvek a kedykoľvek. Potešia svojou kompatibilitou naprieč viacerými značkami. Patria sem výrobcovia, ako Huawei, Honor, Samsung, OPPO, OnePlus, vivo, Lenovo, LG, Xiaomi a ďalšie. Svoje využitie sa nájdu ako počas práce, tak aj na zábavu. Pochvaľovať si ich budú napríklad aj hráči hier pre ešte pohlcujúcejší zážitok.

TCL NXTWEAR AIR
TCL NXTWEAR AIR

Na svoje si prídu aj tí, ktorí si potrpia na súkromí. Obsah bude premietaný iba pred ich očami. Smart okuliare TCL NEXWEAR AIR využijete nielen doma, ale aj v práci alebo počas cestovania. Zariadenie prinesie pocit ako pri sledovaní 140-palcovej obrazovky zo vzdialenosti štyroch metrov. S hmotnosťou iba 75 gramov sa dočkáte maximálneho komfortu aj pri niekoľkohodinovom nosení. Na záver spomenieme, že TCL NEXWEAR AIR disponujú aj duálnymi reproduktormi.

Xiaomi Robot Vacuum X10+

Robotický vysávač Xiaomi Robot Vacuum X10+ prichádza s All-in-one stanicou, ktorá zabezpečuje automatické dopĺňanie vody, vyprázdňovanie nečistôt, samočistenie mopu a osušenie mopu. Vysávač sa vyznačuje S-cross AI navigáciou so skvelou orientáciou v priestore. Vyhýba sa prekážkam a dokáže rozpoznávať scény vo svojom okolí.

Xiaomi Robot Vacuum X10+
Xiaomi Robot Vacuum X10+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Laserová navigácia zabezpečuje 360-stupňové naskenovanie celého domu. V aplikácii následne uvidíte aj 3D mapu jednotlivých miestností. Xiaomi Robot Vacuum X10+ sa môže ďalej pochváliť i skvelým sacím výkonom až 4000 Pa. Napája ho 5200 mAh batéria, ktorá na jedno nabitie vystačí na 2 hodiny upratovania. Vysávač podporuje inteligentných asistentov Google a Alexa.

Ako prebieha hlasovanie?

Hlasovanie sa koná na stránke Androidroka.sk od 14. novembra 2022 do 31. decembra 2022. Tu sa môžete zapojiť do hlasovania za vaše obľúbené zariadenia v týchto kategóriách:

  • TOP Android smartfón
  • Inovácia
  • Wearables
  • Smart domácnosť
  • Android tablet

V každej kategórii sú nominované iné zariadenia, a tak jeden model nikdy nefiguruje v dvoch rozdielnych kategóriách. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú zmazané.

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2022 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať množstvo hodnotných cien. Hlavnou cenou je skvelý robotický vysávač a mop v jednom – iRobot Roomba Combo J7+.

Okrem toho sú v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola edge 30 Ultra, Xiaomi 12T Pro, OPPO Reno7 5G Startrails Blue, Nokia G60, produkty od Creative alebo štartovací balík smart domácnosti od HomeSystem.sk.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 3x špeciálnu retro krabicu s legendárnym antivírusom NOD32 a 5x ročnú Premium+ licenciu navigácie Sygic.

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva skvelú audio-dvojicu Creative Live! Mic M3 a Creative Zen Hybrid. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.

tatra banka inovacia NAR 2021

Generálny partner NAY

Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré sa umiestni na niektorej z prvých troch priečok, bude v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom.


23.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+