MojAndroid

Rebríček najvýkonnejších Android smartfónov benchmarku AnTuTu za mesiac  jún ukazuje, že dominanciu čipsetu spoločnosti Qualcomm. Nie to však najnovší model Snapdragon 8+ Gen 1, ale jeho predošlá verzia Snapdragon 8 Gen 1. Rebríček bol zverejnený na oficiálnych stránkach AnTuTu.

Qualcomm Snapdragon Gen 1 je základom najvýkonnejších smartfónov súčasnosti

Prvé miesto v júnovom rebríčku najvýkonnejších smartfónov obsadil herný smartfón Nubia Red Magic 7 od spoločnosti ZTE. Vďačí za to práve spomínanému čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a operačnej pamäti s veľkosťou 16 GB . Na druhom mieste sa umiestnil smartfón vivo X80 s čipsetom MediaTek Dimensity 9000 s 12 GB RAM.

AnTuTu
Júnový rebríček AnTuTu | Zdroj: AnTuTu.com

Na treťom mieste skončila Motorola edge 30 pro, čo môže byť pre niekoho prekvapivé. Je to však výsledok kombinácie čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM a dobrej optimalizácie systému. Zvyšné miesta si rozdelili ďalšie smartfóny s čipsetmi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a v dvoch ďalších prípadoch aj s MediaTek Dimensity 9000. Žiaden iný čipset sa v rebríčku najvýkonnejších smartfónov nevyskytuje.

Rebríčky vyššej a strednej triedy benchmarku AnTuTu

Zaujímavé zloženie čipsetov ukazuje júnový rebríček smartfónov vyššej triedy. Aj tu síce patrí prvé miesto Snapdragonu 870 od Qualcommu, konkrétne smartfónu Poco F3, ale na ďalších dvoch miestach sa umiestnili smartfony Google Pixel 6 a 6 Pro s čipsetom Google Tensor. Otázne je, či sa dá považovať za úspech umiestnenie vlajkových lodi spoločnosti Google až v rebríčku vyššej triedy.

Júnový rebríček smartfónov vyššej triedy v AnTuTu | Zdroj: AnTuTu.com

Pravdou však je, že sa Google pri vývoji čipsetu Google Tensor sústredil skôr na fotografické a AI funkcie než celkový výkon. Na ďalších miestach sa potom striedajú smartfóny s čipsetmi Snapdragon 870 a Dimenisty 1200. AnTuTu zverejnilo aj júnový rebríček smartfónov strednej triedy, kde čínsky smartfón iQOO Z5 s čipsetom Qualcomm Snapdragon 778G.

Júnový rebríček smartfónov strednej triedy v AnTuTu | Zdroj: AnTuTu.com
Náš tip
Ako nájsť stiahnuté súbory na Androide? | NÁVOD
10.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+