MojAndroid

Na Android smartfónoch sa nachádzajú rôzne typy aplikácií pre spravovanie súborov. Väčšina z nás však využíva ten predvolený od výrobcu. Zvyčajne však na našich mobilných telefónoch nájdeme predinštalovanú i aplikáciu Files priamo od Google. V tomto návode určenom najmä pre začiatočníkov si ukážeme, ako nájsť stiahnuté súbory na svojom Android smartfóne. Inšpiráciu na článok sme čerpali z portálu Android Authority.

Skvelým správcom súborov sú Files od Google. Svoje stiahnuté súbory lokalizujete jednoducho

Pripomenieme, že každý výrobca smartfónov môže do svojho modelu nasadiť inú aplikáciu na spravovanie súborov. Preto sa môže postup v prípade iných značiek líšiť. Telefón, z ktorého návod pochádza, je Google Pixel 6 Pro s čistým Androidom, čiže využívame aplikáciu Files od Google. Kliknite na ikonku svojho správcu súborov. V spodnej časti prejdite do sekcie “Prehliadať” a sem kliknite na “Stiahnuté súbory” a pod týmto názvom sa nachádza aj údaj o využitom úložnom priestore daného priečinka, respektíve oddelenia.

Prejdením do Stiahnutých súborov sa dostanete do požadovaného cieľa. V tomto priečinku môžete vidieť svoje stiahnuté veci. V prípade, že by sa na vašom smartfóne nenachádzala nijaká aplikácia na správu súborov, bude potrebné si nejakú stiahnuť z Obchodu Play. Odporúčame spomínané Files, ale môžete si vybrať napríklad aj File Manager+, Solid Explorer File Manager či pokročilejší RAR. Výber je už len na vašich preferenciách.

Náš tip
Pixely s výraznou zľavou. Google Store má výpredaj

9.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+