MojAndroid

Viete, ktorý smartfón predávaný v Spojených štátoch má displej s najvyššou svietivosťou? Zároveň je aj veľmi energeticky efektívny. Jeho svietivosť dosahuje 2400 nitov a ide o AMOLED LTPO panel s Quad HD+ rozlíšením (1440 x 3120 pixelov). Telefón, na ktorom sa takáto obrazovka nachádza, má čip vlastnej výroby zameraný predovšetkým na AI funkcionality. Už dokážete uhádnuť, o aký model ide?

Samsung aj Apple porazení v prospech tohto smartfónu

Veríme, že sa medzi vami našli takí, ktorí odhadli, že reč je o smartfóne Google Pixel 8 Pro. Ten má spomedzi vlajkových lodí aktuálne energeticky najúspornejší displej. V spotrebe poráža aj top modely od spoločností Samsung či Apple. Aby sme však boli presní, obrazovky ako pre Apple, tak aj pre Google, vyrába práve juhokórejský gigant Samsung, na ktorého môžu byť tieto pochvaly smerované.

Google Pixel 8 séria
Google Pixel 8 Pro | Zdroj: 9To5Google.com

Google Pixel 8 Pro využíva panel Samsung E7, ktorý sa môže okrem iného pochváliť aj excelentným podaním farieb, vynikajúcim jasom a ďalšími prednosťami. V porovnaní s predchodcom, Pixelom 7 Pro, je tento typ panela drasticky úspornejší. Pri svietivosti 960 nitov má spotrebu iba 3 W. Google Pixel 7 Pro pri rovnakom jase spotrebúval až 6,4 W. Pre porovnanie web 9To5Google uviedol aj už starší telefón Samsung Galaxy S22+, ktorého displej pri svietivosti 1070 nitov potrebuje napájanie o veľkosti 4,4 W. Tak isto ide o veľmi energeticky nenáročný typ zobrazovača, no ten na Pixeli 8 Pro je ešte o krok v popredí.

Keď ešte porovnáme spotrebu s populárnymi vlajkovými loďami, modelmi Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max, tak obidve zariadenia majú v porovnaní s najnovším Pixelom pri 960 nitoch vyššiu spotrebu o 1 W.

Náš tip
HyperOS: Xiaomi predstavilo nový operačný systém, ktorý nahrádza nadstavbu MIUI
28.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+