MojAndroid
Redakcia 3.6.2021

Televízor sa stal neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácností. Či už ide o sledovanie správ, obľúbených športových udalostí alebo oddychovanie pri filmoch a seriáloch, pri obrazovke zvykneme tráviť množstvo hodín. Súčasne ide o produkt, ktorý si kupujeme tak, aby nám vydržal roky. Preto je pri výbere televízora dôležité siahnuť po tom správnom kúsku.

Dnešný trh je plný rozličných modelov od rôznych výrobcov. Na popredných priečkach sa ako najlepšie televízory zvyknú objavovať produkty z dielne známych značiek. Netreba pritom utrácať tisíce. Cenovo dostupné televízory dnes už ponúkajú skutočne kvalitnú výbavu a plno technológií, o ktorých sa nám ešte pred pár rokmi ani len nesnívalo. To, čo bolo niekedy výsadou prémiového segmentu si dnes môžeme naplno užívať aj so obmedzeným rozpočtom.

A hoci pri výbere nového televízora zvykne hlavnú úlohu zohrávať práve predajná cena, prehnané šetrenie sa môže veľmi ľahko vypomstiť. Veľmi dobre však zvykne obstáť ponuka v strednej triede. Tá dokáže za prijateľné peniaze ponúknuť všetko, čo bežný divák potrebuje, vydrží roky a niekedy veľmi príjemne prekvapí. Výnimkou samozrejme nie sú ani televízory LG, pri ktorých sa dá nájsť viacero modelov s vynikajúcim pomerom medzi cenou a výbavou.

Pozreli sme sa na aktuálnu ponuku a vybrali sme tie najlepšie televízory LG, ktoré sú dostupné na Slovensku. Zamerali sme sa pritom práve na modely, kde za prijateľnú sumu dostanete veľa muziky.

Stavte na dobré základy

Úplným štandardom sa dnes stalo 4K rozlíšenie, a hoci sa na trhu dá nájsť aj množstvo 8K modelov, vo všeobecnosti sa ich cena pohybuje stále dosť vysoko. Naopak, siahať po Full HD rozlíšení nemá zmysel. 4K je proste zlatým stredom súčasnosti.

Zvuková reprodukcia v strednej triede bude mať prirodzene svoje rezervy, no pre bežnú domácnosť viac než postačuje. Okrem kvality obrazu, veľkosti uhlopriečky a obnovovacej frekvencie je pri výbere dobré zohľadniť aj konektorovú výbavu, To platí hlavne v prípade, že doma máte hernú konzolu, rôzne prehrávače, set-top boxy či audio systémy.

Pozornosť je vhodné venovať aj doplnkovým technológiám a možnostiam pripojenia ako je napríklad Bluetooth. Množstvo vecí je úplnou samozrejmosťou, no je pred finálnou kúpou je dobré mať celkový prehľad aj s prihliadnutím na vaše očakávania a potreby.

Nezabúdajte na záruku

Netreba zabúdať ani to, že nákup je vhodné vykonať v obchodoch známych mien. Tak ako všetky moderné technológie, aj nový televízor môže mať svoje muchy a prípadná reklamácia sa vybavuje omnoho jednoduchšie v obchodoch so slovenským zastúpením.

Spoločnosť LG patrí medzi významných hráčov na poli moderných televízorov. V ponuke toho má skutočne veľa. Od cenovo dostupných modelov až po prémiové produkty vo vyššej cenovej triede. Aj tu ale platí, že ponúka niekoľko pozoruhodných kúskov za prívetivé ceny.

Viacero z vybraných televízorov LG vďaka svojim parametrom patrí medzi najpredávanejšie modely, no nie je to pravidlom. Niektoré proste patria medzi pomyselné skryté poklady.

Pri výbere je potrebné zohľadniť aj externé recenzie, a pokiaľ je to možné, ideálne sa na televízor pozrieť v niektorej z predajní. Človek tým získa omnoho lepšiu celkovú predstavu. Väčšina televízorov v strednej trieda sa na seba veľmi ponáša, rozdielom zvykne byť veľkosť obrazovky a celková kvalita obrazu či prítomnosť doplnkových technológií.

Najlepšie televízory LG pre rok 2021

Model Rozlíšenie Veľkosť obrazovky Typ podsvietenia Smart TV Počet HDMI Hudobný výkon
LG 43UN7400 3840 x 2160 108 cm Direct LED Áno 3 20W
LG 49UN7100 3840 x 2160 123 cm Direct LED Áno 3 20W
LG 55UN7100 3840 x 2160 139 cm Direct LED Áno 3 20W
LG 65UN7000 3840 x 2160 164 cm Direct LED Áno 3 20W
LG 65NANO79
3840 x 2160
164 cm Direct LED  Áno  3 20W

LG 43UN7400

Základný a veľmi solídny model z ponuky smart televízorov LG. Ide o skvelú voľbu pre veľmi obmedzený rozpočet, no vhod príde aj v prípade, ak ste limitovaní dostupných priestorom v miestnosti. Ponúka 43-palcovú uhlopriečku, 4K rozlíšenie, tradičné podsvietenie Direct LED, dostatočnú konektorovú výbavu, prijateľnú zvukovú reprodukciu a kopu moderných technológií.

Za zmienku stoja napríklad schopnosť konverzie video vstupov do najvyššej možnej kvality pre dosiahnutie ideálneho obrazu, herný režim HGIG či ovládanie hlasom. Tým to rozhodne nekončí. Televízor LG 43UN7400 v elegantnom prevedení a za príjemnú cenu ponúka všetko, čo by mohol bežný divák očakávať.

televízory LG
LG 43UN7400 | Foto: LG.com

{{shop_name}} od {{product_price}}

LG 49UN7100

Vynikajúci 4K televízor, ktorý, rovnako ako ostatné televízory LG, poteší svojou všestrannosťou a kvalitou za dobrú cenu. Aj v tomto prípade sa môžete tešiť na technológiu pre zdokonaľovanie obrazu. Vstup optimalizuje tak, aby divákovi poskytol najvyššiu možnú kvalitu obrazu, no súčasne je dostupný aj režim pre tých, ktorí si chcú video vychutnávať v pôvodnej verzii.

LG 49UN7100 je vybavený 49-palcovou uhlopriečkou so 4K rozlíšením, pokročilým podsvietením a technológiami pre vždy dokonalý obraz a verné farby. Dostupný je aj herný režim so zníženou odozvou, podpora HDR, zástup inteligentných funkcií a nechýba ani možnosť hlasového ovládania. To všetko a omnoho viac spája dizajn, ktorý zapadne do každej obývačky.

televízory LG
LG 49UN7100 | Foto: LG.com

{{shop_name}} od {{product_price}}

LG 55UN7100

Pre tých, ktorí hľadajú kvalitný televízor s väčšou uhlopriečkou, je tu model LG 55UN7100. Ide o väčšieho brata spomínaného kúsku LG 49UN7100, čo znamená, že sa pýši rovnakými kvalitami a obdobne skvelým pomerom medzi cenou a ponúkanou výbavou.

V tomto prípade je k dispozícii 55-palcová uhlopriečka, no všetky ostatné prednosti zostávajú zachované. Od skvelého obrazu a množstvo technológií až po smart funkcie so systémom webOS, trojicu HDMI portov, Wi-Fi či Bluetooth. Rovnako tak nechýba podpora pre Apple Airplay, systém ozvučenia Ultra Surround alebo pokročilá optimalizácia obrazu pre prvotriedne výsledky.

televízory LG
LG 55UN7100 | Foto: LG.com

{{shop_name}} od {{product_price}}

LG 65UN7000

O prvotriedny vstup do sveta veľkých obrazoviek sa postará model LG 65UN7000. 65-palcová uhlopriečka, čo v prepočte znamená ohromných 164 centimetrov nemusí byť pre každého, no tam, kde si svoje miesto nájde určite nebudú ľutovať. Všetko, od obľúbených filmov cez koncerty až po športové udalosti sa tu bude vynímať vo veľkom štýle.

Spoľahnúť sa môžete na všetky tradičné kvality a moderné technológie, ktoré si poriadny televízor zaslúži. 4K rozlíšenie, živé farby, optimalizácia kvality obrazu, HDR, herný režim, znižovanie odozvy… Je toho viac, než by človek dokázal vymenovať. Všetko sa to navyše spája v nádhernom dizajne, takže ani napriek väčším rozmerom nejde o model nepríjemne bijúci do očí.

televízory LG
LG 65UN7000 | Foto: LG.com

{{shop_name}} od {{product_price}}

LG 65NANO79

4K televízor LG 65NANO79 do strednej triedy prináša tie najvyššie kvality a osladzuje to ešte aj technológiou NanoCell pre skutočne čisté a sýte farby. Celá záplava pokročilých technológií sa stará o to, aby obraz vyzeral tak reálne, ako to je len možné. Poriadia si pritom aj so vstupom nižšej kvality, ktorý prevedú do najvyššieho možného rozlíšenia pre ideálny divácky zážitok. Funkcia Nano Black sa postará o to, aby čierna bola skutočne čiernou. Farby a jas pritom vyzerajú rovnako z akéhokoľvek uhla a hrania hier sa vďaka zníženiu odozvy posunie na úplne novú úroveň.

Samozrejmosťou je integrovaná Wi-Fi, pripojenie Bluetooth, smart funkcie s operačným systémom WebOS či podpora funkcií ako Apple AirPlay 2, Google Assistant a Amazon Alexa. Poteší aj možnosť záznamu vysielania na externé USB úložiská, sledovanie vysielania s časovým posunom alebo výnimočné audio. LG 65NANO79 to jednoducho zvláda všetko.

televízory LG
LG 65NANO79 | Foto: LG.com

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Najlepšie smart televízory Samsung pre rok 2021: Lákajú obrazom, ale aj cenou
3.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+