MojAndroid

Samsung môžeme poznať hlavne vďaka smartfónom, no tento technologický gigant má prsty v takmer všetkých kľúčových oblastiach moderných technológií. Výnimkou nie sú ani smart televízory. Samsung patrí medzi lídrov, preto nikoho neprekvapí, že televízory tejto značky patria medzi špičku. 

Modely Samsung sú funkciami nabité, ponúkajú špičkový obraz a nezaostávajú ani po stránke zvuku. Samozrejme, že existuje množstvo výrobcov skutočne kvalitných televízorov, no kúsky z dielne Samsungu patria medzi to najlepšie, čo si môžete kúpiť. Nie nadarmo sa držia na popredných priečkach medzi najpredávanejšími a najlepšie hodnotenými produktami vo svojej kategórii.

Ponuka smart televízorov je rozsiahla a vybrať si ten správny model môže byť poriadne ťažké. Veď, keď už si človek kupuje televízor, tak zvykne vyberať tak, aby mal pokoj na niekoľko rokov. Preto sme sa pozreli na najlepšie smart televízory Samsung pre aktuálny rok. Nájdete tu špičkové modely, ako aj kúsky, ktoré lákajú na vynikajúci pomer ceny a výkonu. 

Najlepšie smart televízory Samsung pre rok 2021

Vybrané smart televízory Samsung spája aj moderný dizajn, skvelé pozorovacie uhly, zástup smart funkcií, prívetivé používateľské rozhranie a pozitívna odozva od ich majiteľov. To všetko je však len čerešničkou na torte, základom jednoducho musí byť kvalitný obraz. A keďže ide o televízory s prívlastkom smart, tak o modernú konektivitu je postarané.

Ak teda hľadáte nový televízor do svojej domácnosti a preferujete značku Samsung, tak by ste pozornosť mali upriamiť práve na nižšie spomínané modely. Väčšina z nich dokonca patrí medzi finalistov súťaže o televízor roka, takže kúpa určite nebude krokom vedľa. Stačí si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Toto sú najlepšie smart televízory Samsung pre rok 2021.

Samsung UE43TU7172

Jeden z aktuálne najobľúbenejších LED smart televízorov značky Samsung. Za veľmi príjemnú cenu ponúka 43-palcovú uhlopriečku, 4K rozlíšenie, široké spektrum farieb, autentický obraz, dokonale ostré farby a množstvo detailov. Nechýba ani technológia HDR či minimalistický design s prevedením, ktoré káble skrýva priamo do stojana.

Za zmienku stojí aj podpora asistentov Bixby a AirPlay 2 a špeciálny režim na hranie hier. Ten príde vhod hlavne v domácnostiach s hernými konzolami. O jednoduché a príjemné ovládanie sa stará ovládač One Remote. Vo výbave sa nachádza USB port, dvojica HDMI vstupov a Wi-Fi.

+ Pekný obraz
+ Jednoduché ovládanie
+ Rýchla odozva
+ Skvelý pomer cena/výkon

– Slabšia stabilita stojanu
– Cez USB nie je podporované prehrávanie starších video formátov

smart televízory Samsung
Samsung UE43TU7172 | Foto: Samsung

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung QE55Q80T

Cenovo dostupný QLED televízor s 55-palcovou uhlopriečkou, 4K rozlíšením, kvalitnou optimalizáciou obrazu či priamym zadným podsvietením. Technológia Quantum Dot je zárukou kvalitného obrazu, verných farieb a skvelého podsvietenia za každých okolností. Okrem adaptívneho jasu sa pýši aj podporou štandardu DCI-P3 a Quantum HDR 1500.

Model Samsung QE55Q80T je vybavený horným a spodným reproduktorom pre skvelý zvukový zážitok, vrátane realistického 3D spracovania. Samozrejmosťou je ovládač One Remote, špeciálny herný režim, ovládanie hlasom, prehrávanie v režime obraz v obraze (PiP) a  minimalistický dizajn. Poteší aj dvojica USB portov a kvarteto HDMI vstupov.

+ Kvalitný televízor za prijateľnú cenu
+ Jednoduché ovládanie
+ Bleskové reakcie
+ Vynikajúci obraz aj zvuk

– Pevný stojan bez možnosti prispôsobenia
smart televízory Samsung

Samsung QE55Q80T | Foto: Samsung

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung QE55QN90A

Ak hľadáte smart televízor, ktorý vám bez najmenších problémov vystačí počas nasledujúcich rokov je tu špičkový model Samsung QE55QN90A. Ide o 4K televízor s technológiou Neo QLED, ktorá je zodpovedná za prvotriedny obraz s ohromujúcou mierou detailov, skvelým kontrastom a neuveriteľným podsvietením každej scény.

Patrí do kategórie prémiových smart televízorov, čo sa odráža vyššej cene, no druhú stranu treba povedať, že za svoje peniaze dostanete len to najlepšie. Zaujímavosťou je prítomnosť umelej inteligencie pre úpravu obrazového vstupu na 4K úroveň. Nadštandardný vizuálny zážitok podporuje prítomnosť technológií Quantum HDR 2000 a HDR10+.

Vďaka antireflexnej úprave obrazovky sa nemusíte obávať žiadnych neželaných odleskov. Navyše to dopĺňajú aj ultraširoké pozorovacie uhly, aby obraz vyzeral špičkovo z každého uhla. Bonusom je moderný a ultratenký dizajn NeoSlim pre celkovú hrúbku len 27 milimetrov.

Samsung QE55QN90A nepoľavuje ani v oblasti zvuku. Tešiť sa môžete zo zvuku sledujúceho pohyb, kedy sa audio prispôsobí aktuálnemu dianiu na obrazovke. Optimálny zvukový zážitok podporuje špeciálny systém kalibrácie a podpora technológie Q-Symphony.

Hráčov nadchne herný režim s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a odozvou 10 milisekúnd, ako aj podpora AMD FreeSync Premium Pro. Sladkým bonusom je inteligentná funkcia Multi View – rozdelenie obrazovky pre sledovanie obsahu z viacerých zdrojov. Prítomné sú 4 HDMI vstupy a 2 USB porty.

smart televízory Samsung
Samsung QE55QN90A | Foto: Samsung

+ Prvotriedny obraz
+ Široký zástup audio a video technológií, ako aj praktických funkcií
+ Minimalistický bezrámikový dizajn
+ Intuitívne ovládanie
+ Špičkový herný režim a podpora AMD FreeSync

– Vyššia cena

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung UE50TU8502

Ďalší LED smart televízor Samsung s atraktívnym pomerom medzi cenou a kvalitou. Ponúka 50-palcovú uhlopriečku, 4K rozlíšenie, široké spektrum farieb, autentický obraz a dokonale farby s množstvom jemných detailov. O optimalizáciu všetkých týchto kľúčových oblastí sa stará prepracovaný procesor s kombinácii s technológiou HDR.

Nezabudlo sa ani na hráčov. Aj tu je prítomný špeciálny herný režim, takže okrem kvalitného sledovania filmov a seriálov sa môžete pustiť taktiež do ničím nerušeného hrania. Bonusom je elegantné prevedenie a bezrámčekový dizajn na troch stranách.

Bonusom je duálne LED podsvietenie, ktoré dynamicky prispôsobuje farebné podanie tak, aby čo najlepšie zodpovedalo aktuálne prehrávanému obsahu. Nechýba plno inteligentných funkcií, podpora AirPlay2 či funkcia MultiView pre súčasné zobrazovanie obsahu z dvoch samostatných zdrojov. Samozrejmosťou je jednoduché ovládanie, aj vďaka ovládaču One Remote. Samsung UE50TU8502 ponúka tri HDMI vstupy a dvojicu USB portov.

smart televízory Samsung
Samsung UE50TU8502 | Foto: Samsung

{{shop_name}} od {{product_price}}

+ Skvelý obraz aj zvuk
+ Jednoduché ovládanie a prehľadné menu
+ Pekný dizajn
+ Pomer cena/výkon

– Môže vyžadovať dlhšiu kalibráciu obrazu

Samsung QE50Q64T

Samsung QE50Q64T je smart televízor, ktorý svojho majiteľa poriadne prekvapí. Základom je to, že za veľmi prívetivú cenu prináša špičkovú technológiu QLED s dokonalým obrazom po každej stránke. Či už ide realistické spracovanie farieb, prvotriedne podsvietenie či nečakanú hĺbku detailov, tento televízor to zvláda všetko.

Je nabitý všemožnými technológiami pre spracovanie obrazu aj zvuku, vrátane duálneho LED podsvietenia, štandardu HDR10+ či automatickej optimalizácie obrazu. Tradičný operačný systém Tizen sa stará o jednoduché ovládanie a bleskové reakcie. Ponúka aj vzdialený prístup k obsahu počítača alebo režimu rozdelenej obrazovky pre sledovanie dvoch nezávislých vstupov.

Nechýba ani digitálny asistent Bixby pre ovládanie hlasom a režim Ambient Mode pre jedinečnú prezentáciu fotografií. Všetko to uzatvára moderný dizajn, vďaka ktorému sa televízor stane skvelým doplnok každej domácnosti. Poteší aj prítomnosť dvoch USB portom a troch HDMI vstupov.

+ Kvalitný obraz
+ Cena/Výkon (QLED za prívetivú cenu)
+ Jednoduché nastavenie aj používanie
+ Zástup pokročilých funkcií

– Horšia dostupnosť USB portov
– Zvukové podanie pri nižšej hlasitosti

 

 

 

smart televízory Samsung
Samsung QE50Q64T | Foto: Samsung

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Android TV – Tie najlepšie, ale aj tie najlacnejšie | 2021
13.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+