MojAndroid

Najpopulárnejší internetový prehliadač Google Chrome si svoju obľubu získal aj množstvom rozšírení, ktoré si do neho môžete nainštalovať. Portál AndroidPolice teraz zosumarizovala najlepšie rozlíšenie Google Chrome za rok 2023, ktoré vybrala priamo spoločnosť Google.

Niektoré vybrané rozšírenia využívajú prvky AI

Niektoré z vybraných rozšírení dokonca využívajú algoritmy umelej inteligencie (AI), ktoré dnes integruje každý moderný softvér. Príkladom sú rozšírenia Scribe, DeepL Translate a QuillBot, ktoré vám pomôžu zdokumentovať vaše pracovné postupy, preložiť webové stránky a odpovedať na e-maily. Rozšírenie Sider zase vám umožňuje používať chatbota ChatGPT a ďalšie generatívne nástroje AI bez nutnosti otvárania novej karty.

Google Chrome
Bonjourr | Zdroj: blog.google.com

Minimalisti ocenia rozšírenie Bonjourr, ktoré upraví prehliadač Chrome do jednoduchého a čistého vzhľadu, ktorý používateľa nerozptyľuje. Rozšírenie Teal zase môže pomôcť so sledovaním vašich žiadosti o zamestnanie. Ak budete chcieť rýchlo prepísať nahrávky alebo rozhovory, najmä ak pracujete v novinárskej oblasti, tak určite oceníte rozšírenie s názvom Transkriptor.

Google Chrome
Transkriptor | Zdroj: blog.google.com

Speechify je zase rozšírenie prevodu textu na reč, ktoré vám číta stránky viacerými hlasmi. S rozšírením Equalizer môžete doladiť kvalitu prehrávaného online audia, ako sú napríklad podcasty. Pri online nakupovaní môžete potom ušetriť peniaze s rozšírením Coupert, vyhľadávačom propagačných kódov. S veľkou pravdepodobnosťou však funguje primárne v amerických internetových obchodoch.

Google Chrome
Boxel 3D | Zdroj: blog.google.com

Vo výbere nezabudla ani hry, ktoré sa inštalujú ako rozšírenia prehliadača Google Chrome. Príkladom je platformová hra Boxel 3D, v ktorej si môžete vytvárať svoje vlastné úrovne. Neprekvapí ani rozšírenie BTRoblox, ktoré vychádza z populárnej online hernej platformy Roblox. Pokiaľ by ste však vo výbere hľadali blokovače reklám, tak vás Google skaľme. Podobné rozšírenia idú totiž proti jeho hlavnému zdroju príjmov.

Náš tip
4ka Android Code 2023: Vyberte si svojho favorita v kategórii Slovenské aplikácie

 

23.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+