MojAndroid

Hoci má dnes väčšina výrobcov kvalitnú nadstavbu systému Android, nájdu sa používatelia, ktorí hľadajú alternatívu, niečo nové, lepšie, krajšie, jednoduchšie. Vtedy príde na rad root a nahranie alternatívnej ROM, prípadne jednoduchšie riešenie – launcher. Tých sa ale v obchode Play nachádza obrovské množstvo. Aj preto sme sa rozhodli vybrať najlepší launcher pre Android. Náš výber ale nebude o jednej aplikácii, prinesieme tipy na niekoľko titulov, aby si vybral každý z vás.

Nova Launcher

Ak hľadáte jednoduchý a funkčný launcher so vzhľadom čistého Androidu, práve ste ho našli. Nova Launcher by sme mohli označiť za najlepší launcher vôbec a denne ho používame aj na zariadeniach v našej redakcii. Výhodou sú jeho neobmedzené možnosti úprav, jednoduchosť a rýchlosť, ktorú dodá aj starším zariadeniam. Pre kompletný prístup k nastaveniam budete potrebovať plnú verziu launchera za cenu 3 eurá, no túto kúpu naozaj neoľutujete. Viac vám o tejto aplikácii napovie priložené video.

nova-launcher-1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €

Apex Launcher

Rovnako ako predošlý launcher, aj Apex Launcher ponúka prostredie upravené podľa čistého Androidu. S Nova launcherom sa odlišuje len v niekoľkých funkciách a spracovaní, takže ak hľadáte dizajn čistého Androidu a Nova vám nevyhovuje, nainštalujte si Apex.

apex

Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: 4,39 €
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: 4,39 €

Buzz Launcher

Hoci netradičný, no veľmi praktický a dobre vyzerajúci Buzz Launcher si v poslednej dobe získal množstvo fanúšikov. Okrem množstva funkcií ponúka aj také vychytávky ako ovládanie gestami či vlastné témy, ktorými si môžete prispôsobiť vzhľad vášho systému. Pokročilí používatelia si nové témy môžu dokonca vytvoriť aj sami. Navyše, Buzz Launcher je dostupný bezplatne.

buzz

Verzia: 1.9.7.07
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.7.07
Aktuálna cena: Zdarma

EverythingMe Launcher

Politikou aplikácie EverythingMe je priniesť vám vždy taký telefón, aký potrebujete. Launcher prispôsobuje výber aplikácií na ploche podľa miest a času, takže napríklad doma budete mať na ploche hry, zatiaľ čo v práci sa vám zobrazí kalendár, poznámky, firemná aplikácia a podobne. Okrem toho ponúka EverythingMe pekne spracované prostredie a niekoľko hodnotných funkcií. Viac vám o aplikácii napovie nižšie priložené video.

everything

Verzia: 4.313.16569
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.313.16569
Aktuálna cena: Zdarma

Aviate Launcher

Na poli launcherov má svojho zástupcu aj spoločnosť Yahoo. Tá zastrešuje aplikáciu s názvom Aviate Launcher, ktorá prináša pekne spracovaný launcher pre náročných používateľov. Domovská obrazovka ponúka jednoduché rozloženie prvkov a aplikácie sa v menu preusporiadajú do kategórií. Aj v tomto launcheri sa prostredie mení podľa toho, kde sa nachádzate, takže máte po ruke vždy tie aplikácie, ktoré potrebujete.

aviate

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Go Launcher EX

Hoci je GO Launcher EX na trhu už dlhé roky, neustále dokáže zaujať používateľov niečím novým. Základom tejto aplikácie je množstvo tém, ktoré si môžete aplikovať na vaše zariadenie a tím Go developerov ponúka aj desiatky doplnkových aplikácií, ktoré vám vylepšia pocit z používania vášho Android zariadenia. Platená verzia aplikácie ponúka aj extra funkcie ako napr. ovládanie gestami či odstránenie reklám, takže vám odporúčame jej kúpu v prípade, že sa vám tento launcher zapáči.

go-launcher-ex

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 4,59 €
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 4,59 €

9 Cards Home Launcher

S cieľom vystúpiť z davu prišiel do obchodu Play 9 Cards Home Launcher. Ide o zaujímavú aplikáciu, ktorá rozdelí vašu obrazovku vždy na 9 kariet, na ktorých zobrazí buď aplikácie alebo ich skupiny. Okrem toho si v aplikácii môžete meniť témy aj rozloženie jednotlivých prvkov, takže si môžete prostredie prispôsobiť podľa svojich predstáv.

9cards

Verzia: 2.0.11-rc2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.11-rc2
Aktuálna cena: Zdarma

Themer

Pokiaľ si potrpíte na vzhľad prostredia vo vašom smartfóne, určite by ste nemali prehliadnuť aplikáciu s názvom Themer. Ide o jednoduchý launcher, ktorý ponúka tisícky rôznych tém s vlastným rozložením prvkov, dizajnom ikon a podobne. Okrem toho si môžete prostredie upraviť aj podľa seba, prípadne si vytvoriť vlastnú tému, ktorú môže v prípade úspechu neskôr uverejniť autor aplikácie. Najlepšie obrazovky a témy sú zdieľané na stránke mycolorscreen.com.

themer

Verzia: 1.93
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.93
Aktuálna cena: Zdarma

Aký launcher používate vy?

Zaujíma nás aj názor našich čitateľov a chceli by sme vedieť, aký launcher na svojom Android zariadení používate vy. Jeho názov nám napíšte do komentárov pod tento článok, prípadne zahlasujte v ankete nižšie.

Aký launcher používate na svojom Android zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

6.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+