MojAndroid

Hoci má dnes väčšina výrobcov kvalitnú nadstavbu systému Android, nájdu sa používatelia, ktorí hľadajú alternatívu, niečo nové, lepšie, krajšie, jednoduchšie. Vtedy príde na rad root a nahranie alternatívnej ROM, prípadne jednoduchšie riešenie – launcher. Tých sa ale v obchode Play nachádza obrovské množstvo. Aj preto sme sa rozhodli vybrať najlepší launcher pre Android. Náš výber ale nebude o jednej aplikácii, prinesieme tipy na niekoľko titulov, aby si vybral každý z vás.

Nova Launcher

Ak hľadáte jednoduchý a funkčný launcher so vzhľadom čistého Androidu, práve ste ho našli. Nova Launcher by sme mohli označiť za najlepší launcher vôbec a denne ho používame aj na zariadeniach v našej redakcii. Výhodou sú jeho neobmedzené možnosti úprav, jednoduchosť a rýchlosť, ktorú dodá aj starším zariadeniam. Pre kompletný prístup k nastaveniam budete potrebovať plnú verziu launchera za cenu 3 eurá, no túto kúpu naozaj neoľutujete. Viac vám o tejto aplikácii napovie priložené video.

nova-launcher-1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €
Verzia: 2017
Aktuálna cena: 5,25 €

Apex Launcher

Rovnako ako predošlý launcher, aj Apex Launcher ponúka prostredie upravené podľa čistého Androidu. S Nova launcherom sa odlišuje len v niekoľkých funkciách a spracovaní, takže ak hľadáte dizajn čistého Androidu a Nova vám nevyhovuje, nainštalujte si Apex.

apex

Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: 4,39 €
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: 4,39 €

Buzz Launcher

Hoci netradičný, no veľmi praktický a dobre vyzerajúci Buzz Launcher si v poslednej dobe získal množstvo fanúšikov. Okrem množstva funkcií ponúka aj také vychytávky ako ovládanie gestami či vlastné témy, ktorými si môžete prispôsobiť vzhľad vášho systému. Pokročilí používatelia si nové témy môžu dokonca vytvoriť aj sami. Navyše, Buzz Launcher je dostupný bezplatne.

buzz

Verzia: 1.9.7.07
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.7.07
Aktuálna cena: Zdarma

EverythingMe Launcher

Politikou aplikácie EverythingMe je priniesť vám vždy taký telefón, aký potrebujete. Launcher prispôsobuje výber aplikácií na ploche podľa miest a času, takže napríklad doma budete mať na ploche hry, zatiaľ čo v práci sa vám zobrazí kalendár, poznámky, firemná aplikácia a podobne. Okrem toho ponúka EverythingMe pekne spracované prostredie a niekoľko hodnotných funkcií. Viac vám o aplikácii napovie nižšie priložené video.

everything

Verzia: 4.313.16569
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.313.16569
Aktuálna cena: Zdarma

Aviate Launcher

Na poli launcherov má svojho zástupcu aj spoločnosť Yahoo. Tá zastrešuje aplikáciu s názvom Aviate Launcher, ktorá prináša pekne spracovaný launcher pre náročných používateľov. Domovská obrazovka ponúka jednoduché rozloženie prvkov a aplikácie sa v menu preusporiadajú do kategórií. Aj v tomto launcheri sa prostredie mení podľa toho, kde sa nachádzate, takže máte po ruke vždy tie aplikácie, ktoré potrebujete.

aviate

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Go Launcher EX

Hoci je GO Launcher EX na trhu už dlhé roky, neustále dokáže zaujať používateľov niečím novým. Základom tejto aplikácie je množstvo tém, ktoré si môžete aplikovať na vaše zariadenie a tím Go developerov ponúka aj desiatky doplnkových aplikácií, ktoré vám vylepšia pocit z používania vášho Android zariadenia. Platená verzia aplikácie ponúka aj extra funkcie ako napr. ovládanie gestami či odstránenie reklám, takže vám odporúčame jej kúpu v prípade, že sa vám tento launcher zapáči.

go-launcher-ex

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 4,59 €
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 4,59 €

9 Cards Home Launcher

S cieľom vystúpiť z davu prišiel do obchodu Play 9 Cards Home Launcher. Ide o zaujímavú aplikáciu, ktorá rozdelí vašu obrazovku vždy na 9 kariet, na ktorých zobrazí buď aplikácie alebo ich skupiny. Okrem toho si v aplikácii môžete meniť témy aj rozloženie jednotlivých prvkov, takže si môžete prostredie prispôsobiť podľa svojich predstáv.

9cards

Verzia: 2.0.11-rc2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.11-rc2
Aktuálna cena: Zdarma

Themer

Pokiaľ si potrpíte na vzhľad prostredia vo vašom smartfóne, určite by ste nemali prehliadnuť aplikáciu s názvom Themer. Ide o jednoduchý launcher, ktorý ponúka tisícky rôznych tém s vlastným rozložením prvkov, dizajnom ikon a podobne. Okrem toho si môžete prostredie upraviť aj podľa seba, prípadne si vytvoriť vlastnú tému, ktorú môže v prípade úspechu neskôr uverejniť autor aplikácie. Najlepšie obrazovky a témy sú zdieľané na stránke mycolorscreen.com.

themer

Verzia: 1.93
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.93
Aktuálna cena: Zdarma

Aký launcher používate vy?

Zaujíma nás aj názor našich čitateľov a chceli by sme vedieť, aký launcher na svojom Android zariadení používate vy. Jeho názov nám napíšte do komentárov pod tento článok, prípadne zahlasujte v ankete nižšie.

Aký launcher používate na svojom Android zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

6.8.2014
 • allartvideo

  Nevidím možnosť: Iný. Používam Lightning Launcher Extreme a ten tam nie je a je naozaj iný…ale len pre fajnšmekrov. Nedajú sa opísať jeho možnosti na takom malom priestore, ale stačí pohľadať na GP, G+

  • Už sme do ankety pridali aj možnosť “Iný launcher” :)

  • mia

   Tiež poižívam tento laucher, hlavne pre “nekonečné možnosti nastavení” lebo si zvyknem prispôsobovať všetko čo sa dá a aj preto, že sa dá rolovať obrazovka aj vertikálne, čo oceňujem hlavne vtedy, keď sa niekto v práci rozhodne hrať s mojim mobilom a vôbec ho nenapadne rolovať vertikálne, takže tam mám widgety mailov, sms a poznámok, ktoré nechcem aby niekto videl :)

   • mia

    … používam… launcher … Bože, neviem písať :)

  • Sebastián Andil

   Tiež ho mám kúpený a tiež sa veľmi rád šprtám vo všetkom možnom čo sa týka prispôsobenia, ale momentálne ho nepoužívám, lebo po dizajnovej stránke mi vadí… Je strašne neohrabaný

   • allartvideo

    Tým že si ten launcher prisposobim mojím potrebám a gestám o neohrabanosti nemôže byť ani reči . Stačí si pozrieť ukážky na YouTube, alebo priamo v komunite LLX na Google +, ale tam treba požiadať o členstvo niektorého moderátora(najlepšie cez fórum
    http://androidforum.cz/netipicky-launcher-lihtning-launcher-t40655.html)
    Sám vývojár sa vyjadril na adresu niektorých členov, že sú hotoví umelci… a má pravdu.

    • Sebastián Andil

     V komunite som, videá som pozeral, ale napríklad celkový UX dizajn aplikácie je otrasný… Keď chce človek niečo nájsť, má čo robiť aby sa tam doklikal a nezablúdil v bludisku nastavení

     • allartvideo

      Nastavenie tí zdatnejší robia väčšinou iba raz(expert mode).Tí menej zdatní sa to učia pochopiteľne dlhšie, ale od toho je tu komunita aby pomohla.Ja som na tento launcher prešiel z nudy z väčšiny launcherov, rovnaký systém(dock a rolujúce stránky).Potreboval som niečo originálne, čo by plne vyhovovalo mojim potrebám a aby to bolo aj elegantné a to som dosiahol.Nikoho nenútim používať resp. učiť sa používať tento launcher.Je na slobodnej vôli každého užívateľa pre ktorý sa rozhodne…toť vsjo :)

 • serious-man

  TouchWiz od Samsungu je na ho*no bez Nova Launcheru by som neprežil.

 • Janko Panko

  skutocne chyba moznost iny (SS Launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.launcher )

  • jazo

   sslauncher pouzivam velmi dlho a je to pre mna top!

 • MarianK

  Atom Launcher…

 • M@t3j

  Pouzival som 2 launcher-e naraz, aviate a nova, teraz mam len novu, aviate som odinstaloval, lebo zaberal vela ramky i pocas pouzivania nova launcheru a oficialna verzia pre verejnost stratila caro s beta testu, ktore spocivalo v ramikoch(sice su i teraz, ale uz to je viac flat)
  Vela ludi, vela chuti

 • Miro

  ktorý je rýchly, nezaberá veľa ramky a nežerie veľmi baterku? diky

  • Tomáš Csörgei

   aj mňa by to zaujímalo, mám S5 a aj pri nečinnosti mi telefón spotrebúva viac ako polovicu dostupnej RAM

   • Martin

    To je u androidu naprosto normální :) při nečinnosti 50-70% využité ramky je normál :) S tím nic neuděláš.. když mobil potřebuje víc, sám si automaticky povypíná vše co nepotřebuje, u androidu nedocílíš menší využití ram i kdyby při nečinnosti

   • mart

    lebo tam máš touchwiz a ten ti zaberá toľko ramky…Ja mám čistý android a nemám problém s ram pri nečinnosti je zabrané len zanedbateľné množstvo…

  • matkas

   skus smart launcher

 • hurr

  pouzivam holo launcher a staci :-)

 • Peter Schatz

  Apex je super……..

 • elo

  APEX a NEXT

 • matkas

  smart launcher, uz dlho a spokojne :)

  • Jiří Doubravský

   ten je výborný, naprosto jednoduchý a díky řazení aplikací do kategorií prakticky nepotřebujete klasické plochy ikon.

 • sante

  tsf shel najlepsi zo všetkých

 • Petr Banda

  já používám launcher 8

 • Jan Sochůrek

  Nova nebo Apex. Rychlý, vzhled čistého Androidu, mnoho funkcí.

  • stano

   lepší ako vzhľad čistého androidu je čistý android :)

   • Jan Sochůrek

    Až mi seženeš do mobilu čistý Android, napiš.

   • Tomas JuaNex Grman

    Čo je to čistý Android? Všade je predsa nejaký launcher.

    • On to myslel tak, že je lepšie mať Nexus (s “čistým” Androidom) ako inštalovať všade nejaké launchere a témy… =)

     • Tomas JuaNex Grman

      Ja viem že asi myslel Nexus, ale prečo sa obmedzovať Nexusom, keď človek môže mať čokoľvek… Jediná výhoda Nexusu je celkom dosť dlhá oficiálna podpora aktualizácií. Aj ostatný výrobcovia mali svoje Google edície telefónov (Galaxy S4 Google, HTC One Google), ale nepredávali sa lebo ľudia chceli za svoje peniaze nejaké oficiálne aplikácie výrobcu a nie len čistý systém bez ničoho (Už len kvôli aplikácii foťáku sa oplatí kúpiť klasickú verziu S4 alebo One a nie tú od Google).

      • serious-man

       Ja osobne urcite uprednostnujem cisty android. Samsung natrepal do mojho telefonu tolko pi*ovin ktore nevyuzivam az mi je z toho zle.

       • Tomas JuaNex Grman

        No vidis a to je moznost volby. Ja som tiez premyslal nad Nexusom, ale nevyhovovalo mi par veci ktore mala konkurencia lepsie. A kedze viem ako, tak si dokazem Stock ROM vycistit podla vlastnej spokojnosti (alternativne ROM nepouzivam – na byvalej S3 som skusal vsetko mozne, ale ziadna nebola tak dobra ako Stock po vycisteni). A ked som bratovi, ktory sa v androide a telefonoch vobec nevyzna, radil Nexus 5, tak ho nechcel, lebo ze sa mu nepaci a nic to nema. Takze kazdy si vybera podla seba a svojich preferencii.

        @mobile

        • serious-man

         jj

 • Jiří Doubravský

  škoda že jste přešly bez povšimnutí ACTIVE LAUNCHER který má imho nejefektivnější způsob zobrazení seznamu aplikací, díky rychlosti v jaké se dá abecedním scrollbarem dohledat libovolná aplikace a díky speciálnímu typu skupin s výchozí aktivitou (tzv covers) můžete s klidem vypnout těch svých pět ploch, bude vám bohatě stačit jediná

  • denkz0ne

   nemyslel si Action launcher? ;) ten som si oblubil, hlavne kvoli tym covers! :)

 • fero

  Mate niekto skusenosti s themer launcher celkom sa mi pozdava ale doteraz som pouzival nadstavbu od vyrobcu a zaujima ma viac vzhlad ako cisty android…..

  • Davwvidoxx TheDropper

   ja ho pouzivam a je dobry…neseka mi a ide ako ma, dokonca lepsie ako vstavany launcher…a najviac sa mi na nom paci ze si vies menit temy

  • Určite si ho stiahni, vyskúšaj a keď sa ti nebude páčiť, tak ho odinštaluješ… Mne napríklad žral veľa RAMky..

 • Michal

  POuzival som uz vel launcherov, aj GO (ktory povazujem za jeden z TOP) ale po vyskusani NOVA sa stal jasnou jednickou.

 • Vlado

  Na S3 používam Go Launcher, lebo som ho vymákol na AppSales v promo akcii zadarmo :)
  Ak by bola podobná akcia povedzme do cca 1€ na NOVA Launcher, ten by som tiež skúsil ;)

  • barney222

   to som aj ja vymakol ale dalsia aktualizacia z neho spravila obyčajnú verziu takže uz ho nemám PRIME.

   • Vlado

    To je divné….
    aj po niekoľkých aktualizáciach mám stále odomknuté PRIME (na viacerých telefónoch).

   • Vlado

    To isté sa stalo dcére asi pred 3-4 mesiacmi, odblokovaná verzia cez AppSales kód po aktualizácii zostala iba ako obyčajná verzia.
    Ale pred pár dňami jej ponúklo aktualizáciu a zrazu má plnú verziu s označením Go Launcher Z (verzia1.0)

 • tomash

  ja používam Miui launcher pekný rýchly od tímu ktorí vyvýjajú originál Miui je naozaj super

 • patoo

  Prečo sa nedá označiť viac možností? Na tablete používam nova launcher a na mobile smart launcher

 • kri

  Sicksky launcher je podla mna najlepsi v obchode play. Mala spotreba ram a rychlost svetla. Ostatne launchere su proti nemu akoby slow motion.

 • Samuel

  KK Launcher Prime. Perfektný launcher s príjemnou grafikou a prehľadnými nastaveniami, ktorých samozrejme nie je málo. Vrelo odporúčam

 • Škoda, že ste nespomenuli aj Chameleon Launcher =(

  • Chameleon Launcher už nebol viac ako rok aktualizovaný, takže je “mimo hru” :)

 • JINDRAR

  Používám 360 launcher, je rychlý má spoustu doplňků a zabírá málo paměti

 • Katarína ILBaW

  Smart Launcher :)

 • Dano Daniel

  skuste TSF SHELL :)

 • Patrik Jajo Jajcay

  Mne stačí sense 6 :)

 • Alex

  Používal som tsf a novu ale od minulého roku nemôžem dopustiť na sebe, blinkfeed je pre mňa top. Bral by som launcher kde si môžem ponechať Blinkfeed

 • Petr Banda

  solo launcher

 • Filip Zaťko

  A čo tak jeden z najsťahovanejších launcherov Smart Launcher 2 -_-

 • John Makarof Noizes

  next je naj!!!!

 • Bruno

+