MojAndroid

Pokiaľ ide o bezpečnosť, smartfóny z radu Google Pixel patria medzi elitu. Bezpečnostné aktualizácie dostávajú každý mesiac, občas aj so zopár maličkosťami navyše. Ďalším plusom je hneď niekoľkoročná záruka na aktuálnosť bezpečnostnej záplaty. Ktoré modely sú však z pohľadu na bezpečnosť najlepšie? Za rok 2019 sú údajne najbezpečnejšie tieto tri smartfóny.

Google Pixel 3 / Pixel 3 XL

Na Google Pixel 3 a 3 XL beží čistý a hlavne aktuálny Android. Bez ohľadu na množstvo funkcií, ktoré tieto dva podobné modely prinášajú, americký gigant má samostatný tím, ktorý sa zaujíma o skvelé zabezpečenie zariadení. Pre milovníkov čistého Androidu je každý mesiac pripravená porcia aktualizácií, ktoré navyšujú platnosť bezpečnostnej záplaty na novší dátum.

Google Pixel 3 si dokáže zamilovať azda každý

Pokiaľ pri výbere nového smartfónu pozeráte predovšetkým na zabezpečenie, rad Google Pixel 3 bude pravdepodobne na vašom zozname. Disponuje skvelými fotoaparátmi, ktorých HDR+ režim vyčaruje krásne fotografie, ďalej ponúkne excelentný zážitok z používania vďaka prostrediu bez zaťažujúcej nadstavby a čo je hlavné, máte až trojročnú záruku na aktualizácie.

K nevýhodám však patrí napríklad absencia 3,5 mm jack konektora pre slúchadlá, slabšia výdrž na batériu či fakt, že softvér v beta verzii môže obsahovať zopár neduhov (používateľ však musí s tým pri zapájaní sa do beta programu počítať).

BlackBerry KEY2

BlackBerry je spoločnosť, ktorá je známa najmä kvôli skvelému zabezpečeniu ich zariadení. Firma by však potrebovala istú evolúciu, ktorá by ich smartfóny dala opäť do pozornosti mnohých nadšencov. Spôsob zabezpečovania je stále zhodný s tým, ktorý sa používal v starších smartfónoch značky BlackBerry. Z tohto pohľadu má Google jedno väčšie plus.

BlackBerry sa predovšetkým vyznačuje špičkovým zabezpečením

Úroveň zabezpečenia je však stále excelentná, a tak do rebríčka musíme zaradiť model BlackBerry KEY2. Ten disponuje klasickou, hardvérovou QWERTY klávesnicou, čistým Androidom, zabezpečeným systémom a skvelou reputáciou. Či vás však smartfóny s fyzickými klávesnicami natoľko oslovia je už len na vás. Za nevýhody tohto modelu sa považuje vyššia cenovka (610 amerických dolárov) a menšia uhlopriečka displeja.

BlackBerry KEY2 LE

Dá sa povedať, že ide o akúsi odľahčenejšiu verziu modelu BlackBerry KEY2. Zatiaľ čo klasický KEY2 bol navrhnutý náročnejšie používanie (Snapdragon 660), jeho braček KEY2 LE mieri skôr k menej náročným používateľom. Zabezpečenie je však našťastie na rovnako vysokej úrovni, a tak je KEY2 LE skvelo zabezpečeným zariadením s nižšou cenou. Výhody a nevýhody sú pritom také isté, ako pri lepšie vybavenom súrodencovi. Ako sme už však spomínali, zamrzieť môže o trochu nižší výkon (Snapdragon 636).

V minulosti sme boli svedkami správ, že Android nie je dostatočne zabezpečený mobilný operačný systém a pokiaľ šlo o bezpečnosť, takmer všetci velebili applovský iOS. Problémom nie je všeobecne Android, ale malé množstvo bezpečnostných aktualizácií, vydaných z dielní výrobcov. Neaktualizovaný softvér môže viesť k bezpečnostným dieram, ktoré vás však vo väčšine prípadov ani nemusia zaujímať, pokiaľ všetky svoje aplikácie sťahujete z overených zdrojov.

Požadujete od smartfónu pravidelné bezpečnostné aktualizácie? Máte obavy zo zabezpečenia vášho smartfónu? Svoj názor k tejto téme nám môžete povedať nižšie v diskusii.

Náš tip
Ktorý je najbezpečnejší Android smartfón roku 2018?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+