MojAndroid

Spoločnosť Silent Circle pre vás nemusí byť úplne neznámou. Ide o výrobcu populárneho zariadenia BlackPhone, ktoré je inak označované aj ako najbezpečnejší Android smartfón. Spoluzakladateľ tejto firmy Jon Callas v rozhovore pre BBC povedal: “Tento smartfón je našim prvým, nie posledným. Čoskoro predstavíme aj vlastný tablet.”. Fanúšikovia tohto šifrovaného zariadenia sa tak môžu tešiť aj na jeho tabletového súrodenca, ktorý by mal ponúknuť rovnakú (ba možno lepšiu) úroveň zabezpečenia, ako BlackPhone.

Náš tip
Blackphone sa pýšil svojou bezpečnosťou, no zlyhal. Hackli ho za 5 minút
BlackPhone v praxi. Šifruje všetko, aj telefónne hovory.
BlackPhone v praxi. Šifruje všetko, aj telefónne hovory.

Ak sledujete správy okolo BlackPhone-u, tak vám neunikla ani informácia o tom, že sa ho na konferencii Defcon podarilo hacknúť. Šikovný hacker sa do zariadenia dostal už po pár minútach a ukázal tak svetu, že ani v tomto prípade netreba brať slovo “bezpečnosť” príliš vážne. Slabiny svojho systému, ktorý je mimochodom postavený na upravenom Androide bez Google aplikácií, potvrdil aj prezident spoločnosti Silent Circle Phil Zimmerman: “Keby sa vládne agentúry naozaj chceli dostať do nášho zariadenia, tak si nájdu cestu.”. Uvidíme preto, aké zmeny prinesie BlackTablet a či už konečne odstrihne tú pomyselnú linku medzi používateľmi a vládnymi organizáciami.

Zdroj: BBC

13.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+