MojAndroid

Nevýhoda Android telefónov je napr. náchylnosť k poruchám, mimo iného aj veľa vírusov poľujúcich na nepozorných používateľov. Takými skúsenosťami sa fanúšikovia Apple zariadení zaoberajú oveľa menej. Aj keď technický problém nemusí hneď znamenať kúpu nového smartfónu, ide jednoznačne ale o nepríjemnú situáciu. Dnes sa pozrieme na zopár riešení spontánneho vypínania telefónu. Rady ponúka Android Central.

Základné riešenia pri neustálom vypínaní telefónu

Možnosť, ktorú vám hneď ako prvú určite ponúkne každý informatik – reštartujte vaše zariadenie. Táto jednoduchá funkcia veľakrát spôsobuje nečakané zázraky. Ale pozor, v dnešnej dobe už mnohé Androidy nereštartujete jednoduchým podržaním hlavného tlačidla na zapnutie. To je už často rezervované pre hlasového asistenta. Istotou je chvíľku naraz podržať tlačidlo na stíšenie zvuku a zapnutie.

Reštart menu
Reštart menu | Zdroj: Barbora Murgačová

Doplňujúcou časťou k tomuto kroku je tzv. reset na tvrdo. Do menu sa dostanete rovnako ako v predošlom kroku, len podržíte tlačidlá ešte o niečo dlhšie.

Môže sa taktiež stať, že ste si jednoducho nevšimli, že máte vybitý telefón. Problém nastáva, keď by sa nedokázal nabiť. Vyskúšať treba aj bezdrôtovú možnosť, ak je dostupná. Prinajlepšom táto metóda zafunguje a znamená to len pokazený kábel, prípadne koncovku v mobile. Kábel jednoducho kúpite nový a koncovku vám vedia často opraviť. Za to si však s najväčšou pravdepodobnosťou priplatíte. Ak sa nabiť nedokáže, značí to problémy s baterkou. 

Predošlé kroky nefungujú? Ešte netreba hneď panikáriť

Ak ste váš problém stále nevyriešili, je čas na ráznejšie riešenia. Medzi ne patrí aj obnovenie smartfónu na továrenské nastavenia. Ak sa vám dá, určite si predtým, ako sa pre tento krok rozhodnete, zálohujte všetky svoje dáta. Treba si uvedomiť, že z vášho mobilu sa vymaže všetko, jedine že je reset vopred nastavený inak.

Obnova na továrenské nastavenia
Obnova na továrenské nastavenia | Zdroj: Barbora Murgačová

Občas sa oplatí kontaktovať aj výrobcu na stránkach tomu určených, zo skúseností bohužiaľ len málokedy dostanete postačujúcu odpoveď. Lepšie je skôr zaniesť zariadenie do autorizovanej predajne výrobcu a ak ho máte ešte v záruke, opravu dostanete zadarmo. 

Pokiaľ váš mobil už má čosi za sebou, je možno ideálne ho úplne vymeniť. Odporúčame si prezrieť zoznam najobľúbenejších Androidov na Slovensku.

Náš tip
Ako mať zdravie srdca pod palcom vďaka technológiám? Spoľahlivé meranie tlaku aj EKG zvládnete pomocou smart hodiniek

23.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+