MojAndroid

Populárna služba YouTube dostáva zaujímavú novinku. Náhľady YouTube videí sú teraz dostupné ako pohyblivé GIF animácie. Po prvý krát boli zachytené informácie o tejto službe už vo februári. Koncom júna už mohli tvorcovia naplno využívať trojsekundovú GIF ukážku ako náhľad videa. Teraz už tieto GIF animácie pravdepodobne budú dostupné aj vo vašom prehliadači.

Novinka nepodporuje mobilné zariadenia

Podľa vyjadrení sekcie YouTube môže stále rastúce percento používateľov aktívne pozorovať tieto GIF animácie v rámci náhľadov videa. Nové náhľady sú k dispozícii na domovskej stránke YouTube, vo vyhľadávaní či na stránkach vašich odberov a trendov. GIF animácie sa zobrazujú v prehliadači Chrome vo verzii 32 a novšej či prehliadači Opera vo verzii 19 a novšej. Naopak nepracujú na mobilných zariadeniach.

Náš tip
Soundtrack z Rýchlo a zbesilo sa stal najsledovanejším YouTube videom všetkých čias

Aby ste dostali možnosť využívať náhľady v podobe GIF animácií, vaše video musí byť dlhšie ako 30 sekúnd. YouTube následne používa špeciálne kritériá pre vyhodnotenie, kde sa nový typ náhľadu zobrazí a kde ostane štandardná statická fotografia. Ak neuvidíte pohyblivý náhľad pri vašom videu do dvoch dní od zverejnenia, pravdepodobne bolo práve vyhodnotené ako nevhodné pre použitie nového GIF náhľadu.

Zatiaľ minimálne množstvo možných úprav

Náš tip
YouTube predstavil VR180, novú technológiu videí pre virtuálnu realitu

Pohyblivé náhľady sú generované prostredníctvom umelej inteligencie z prvej časti vášho videa. V tejto chvíli sa tvorcovia videí nedokážu rozhodnúť, čo sa stane ich náhľadom v podobe GIF animácie. To môže znieť miestami ako ľahké obmedzenie kreativity. Ďalším zvláštnym faktom je stále pretrvávajúca podpora úpravy statických snímkov. Možnosť úpravy pohyblivých náhľadov však môže prísť neskôr v rámci ďalšej aktualizácie prostredia služby YouTube.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: theverge, mashable

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+