MojAndroid

Zdá sa, že sa blýska na lepšie časy. Ak patríte k fanúšikom Full HD videí a obťažuje vás ich veľkosť, ktorá môže byť naozaj dátovo náročná, najmä pri mobilnom internetovom pripojení, máme pre vás dobrú správu. Videá budú vďaka štandardu kódovania H.265 dátovo menej náročnejšie.

Kodek H.265 podporujú Android zariadenia už pri ich prvom štarte. Používatelia tak určite ocenia, že počas pripojenia na mobilný internet budú môcť, pri zachovaní kvality, pozerať Full HD videá a videá ako také, s menším dátovým tokom, čo sa odzrkadlí na spotrebe mobilných dát z predplateného paušálu. Štandard by sa mohol objaviť už počas budúceho roku.

Vedúci výskumu spoločnosti Ericsson pre Visual Technology, Per Fröjdh, sa k celej záležitosti vyjadril:

„Na obdobnom štandarde je  množstvo priemyselných záujmov, pretože zavedenie nového štandardu by znamenalo, že znížite prenosovú rýchlosť, tok dát a navyše si zachováte tú istú kvalitu videa. Tento počin by mohol mať vplyv napríklad pri vysielaní digitálnej televízie, keď by ste do jedného multiplexu mohli zaradiť dvojnásobok televíznych kanálov. Istý čas to však bude trvať, pokiaľ novinka zasiahne televízny priemysel a televízne služby, oveľa rýchlejšie sa však štandard môže prejaviť práve v mobilných službách. A je veľmi pravdepodobné, že prvé mobilné služby sa objavia už na budúci rok.“

Zdroj, foto: Ericsson,  PhoneArena

20.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+