MojAndroid

V čom spočíva úspech mobilnej platformy? No predsa v aplikáciach a hrách, ktoré sú pre ňu dostupné. V súčasnosti si už nevieme svoj smartfón bez nich predstaviť. Používame rôzne komunikačné nástroje, ako Skype, Viber alebo Google Talk a v prípade nudy si radi zahráme aj nejakú tu hru. Pre dva, v súčasnosti najpopulárnejšie operačné systémy Android a iOS, je momentálne k dispozícii už viac ako 1,4 miliardy aplikácií. Za prvý štvrťrok tohto roka si ich používatelia všetkých platforiem stiahli celkovo viac ako 13,4 miliárd. Sú to obrovské čísla, ktoré svedčia o neustále rastúcom záujme o mobilné aplikácie. Ktoré z nich sú však najsťahovanejšie? Zistíte to nižšie.

flickr-android (1)

Výsledky prieskumu sú založené na dátach zozbieraných spoločnosťou Distimo počas minulého mesiaca (apríl). Podľa nich používatelia Androidu preferujú nástroje pred hrami, naopak, na iOS sú najviac sťahovanými práve hry. Platí to nielen pre free aplikácie a hry, ale aj pre ich platené verzie. Zatiaľ čo na Androide ľudia v apríli najviac sťahovali aplikácie ako Facebook, Skype, Swiftkey Keyboard alebo Titanium Backup Pro, tak na iOS sa na prvých priečkach v sťahovanosti umiestnili hry, Candy Crush Saga, Sonic Dash, či Temple Run: Oz. Rebríček TOP 5 platených a free aplikácií pre obe platformy môžete vidieť nižšie.

TOP najsťahovanejšie aplikácie na Androide a iOS

Top 5 free Android aplikácii

Facebook
WhatsApp Messenger
Skype
Facebook Messenger
Instagram
Top 5 free iOS aplikácií

Candy Crush Saga
Sonic Dash
YouTube
Injustice: Gods Among Us
Dentist Office
Top 5 platených Android aplikácií

Swiftkey Keyboard
Titanium Backup Pro
Minecraft Pocket Edition
Poweramp Full Version
Nova Launcher Prime
Top 5 platených iOS aplikácií

WhatsApp
Temple Run: Oz
Minecraft Pocket Edition
Cut the Rope: Time Travel
Pou

Zdroj: androidauthority

8.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

29 odpovedí na “Na Androide sa sťahujú najviac nástroje, používatelia iOS preferujú hry”

  1. Pred nedávnom som sa dozvedel jednu zaujímavú informáciu :D Ževraj iPady boli pôvodne navrhované pre ľudí trpiacich autizmom :D
    Je to samozrejmé záslužné, ale tato štatistika hovorí o ich výške duševného vývoja :D
    Jednoducho amerika a jej duševne vymývanie mozgov :)
    Dosť drahé hračky … čo už :D

      • V tomto s tebou súhlasím … slovač by fakt chcela všetko zadarmo :(
        Aj keď, ak sa na to pozrie človek z druhej strany … tie slovenské platy asi budú tiež toho dôvodom.
        A ešte k tím plateným a free aplikáciám … osobne som všetko čo potrebujem na prácu s tabletom a fónom našiel free. Ale ak dôjdem k app-ke, ktorú budem potrebovať a bude platená, tak si ju určite kúpim. S pirátstvom som už dávno skončil!

        • Lebo je slušné zaplatiť za prácu druhého … aj v obchode si rohlík kúpiš, či ho radšej ukradneš?
          Jasne … ak je free, tak v pohode … ale warez je podlé a zlodejina.
          A warezákom prajem čo najviac vírusov … aby potom zaplatili ešte viac za servis … aby ušetrili.

            • Ahá tak ty potom ješ BeBe keksíky a hamburgery. Aj keď appku nemôžeš chytiť do ruky, aj pri jej vytvorení niekto strávil čas … a v súčastnosti sa platí aj za to.
              A keď servis neriešiš, tak sa nedívaj, ak náhodou zistíš, že máš hypotéku a nebudeš tušiť, kedy si ju podpisoval… napr.
              Škoda sa rozčuľovať nad človekom, ktorý si neváži prácu iných …

              • nie, ja jem chlieb, z rožkov by som sa nenajedol. ;) noa? ajtak do free aplikácií vývojari naserú tolko reklám že sa ím to “zaplatí” samé.. čo má servis spoločné s hypotékou? :) trošku odveci, nie? :) servis neriešim preto, lebo niesom ľavý a opravy si riešim doma. Ako HW tak SW. a len tak na okraj k tvojej hypotéke: nemusím si zobrať hypotéku na to aby som si kúpil čo potrebujem. hypotéky sú záchranné lano pre zúfalcov na ktorých banky zarábajú, no to vačšina ľudí nechápe… :) ale budiž.. ja si vážim prácu iných, ale vždy hladám to najlacnejšie riešenie a tým je niekedy warez.. :)

                • ako si ma teda priemerny clovek kupit byt alebo dom, ked nema zazobanych rodicov, dedicstvo alebo nema moznost zarobit legalne 30 – 60tis eur? daj prosim ta tip zufalcovi ako ja, ktory si neuvedomuje ze banky a politici zmykaju ludi ako sa len da

      • Ja velmi rad prispejem na vyvoj appky, dnes som si napr. kupil swiftkey za 4 eura. Zatial som nic neupiratil… a pou je fakticky zadara si to prever a potom pindaj…. tebe asi nic nehovori prezumpcia neviny, takychto mamlasov mam najradsej

  2. Tak to ma vôbec neprekvapilo. Jednoducho sa ani nič na iOS okrem hrania nedá robiť. Predsa aplikácie ako Swiftkey Keyboard, Titanium Backup Pro, Nova Launcher Prime sa vlastne ani nedajú vytvoriť pre iOS. To obmedzené možnosti vývojárskych nástrojov, je iOS tak akurát dobrý na hry a na nejáke srandičky. Dokonca Apple ani nedovolí vytvoriť konkurencii rovnako rýchly browser ako safari. Android má vývojárske možnosti na oveľa vyššej úrovni ako iOS, a dokonca sa dajú niekoľko násobne rozšíriť pomocou ROOTu. To je jeden z dôvodov prečo preferujem Android pred iOS, či už na telefóne alebo tablete.

    • Vieš čo naštuduj si najprv niečo o iOS na nom sa dá robiť veľmi vela vecí. Zožeň mi na Android napríklad aplikácie pre tvorbu hudby. Nenašiel som. Na iOS nájdeš len v tejto oblasti milion veci od spoloconsoti ako KORG, či Native Insttruements. a tým by som vo vymenovávani využitia iOS mohol pokračovať

      • Áno, je pravda, že sa dá celkom slušne pracovať napríklad so zvukom, a tiež som počul o využití na účely výučby, no to použije len malá skupina ľudí. Sám som o tom nevedel, lebo som sa nezaujímal týmto smerom.
        Ja som mal na mysli skôr aplikácie, ktoré používame takmer denne alebo pri každodenných činnostiach ako klávesnica, launcher, aplikácia na zálohovanie, správca súborov, telefónny zoznam, na ktoré si buď Apple nárokuje výsostné právo, že iba oni môžu aplikáciu tohto typu vyrobiť alebo alebo napríklad nakoľko iOS nemá klasickú adresárovú štruktúru, tak taký správca súborov môže byť problém. Chcel som podotknúť na fakt, že na Androide spôsob integrácie medzi jednotlivými aplikáciami a systémom, či medzi aplikáciami navzájom je naozaj dobre vymyslený a umožňuje naozaj obrovské možnosti. Ospravedlňujem sa ak som sa vyjadril prehnane.

Pridaj komentár

+