MojAndroid

Samsung už nie je iba výrobcom moderných technologických zariadení, ktoré nám prinášajú potešenie či úžitok v práci aj doma. Sekundárne využitie zariadení Samsung je zrejme široké, o čom sa mohol presvedčiť aj muž z Číny, ktorému smartfón od kórejskej zachránil život pri streľbe na ulici.

Podľa všetkého sa obeť dostala do roztržky na ulici. Druhému mužovi zapletenému do tohto incidentu padla na zem peňaženka a majiteľ smartfónu Samsung Galaxy Mega 6.3 začal žartovať o tom, že ju použije, aby si kúpil v bare pivo. To ale veľmi rozhnevalo majiteľa peňaženky, ktorý neváhal a vytiahol zbraň. Bez varovania potom vystrelil na druhého muža z bezprostrednej blízkosti a zasiahol ho do hrude. Na obeť sa však usmialo obrovské šťastie, pretože v náprsnom vrecku mal muž v tom čase zastrčený obrovský telefón od Samsungu, ktorý zabránil guľke preniknúť do tela obete a prakticky jej tak zachránil život.

samsung-mega-cover

Muž mal naozaj v danej situácii veľké šťastie. Obrovský smartfón Samsung Galaxy Mega je jeden z najväčších, aké mohol mať vôbec pri sebe a zvýšil tak šancu na to, že strelec zasiahne práve toto zariadenie. Útočník tiež zrejme nemal pri sebe zbraň silnejšieho kalibru, pretože v súboji na blízko by plastový smartfón zrejme neobstál.

Zdroj: 9to5Google via bgr

1.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+