MojAndroid

Motorola razr je zariadenie, ktoré zaujalo pred mnohými rokmi. Išlo o “vyklápačku”, ktorej dizajn sa v tom čase len tak nevidel. V roku 2020 predstavila Motorola zariadenie, ktoré na to pôvodné odkazovalo. Nový razr ponúka ohybný OLED displej, parametre smartfónu strednej triedy a extrémne vysokú cenu, za ktorú by sa kľudne dali kúpiť dve plnohodnotné vlajkové lode.

Motorola razr displej

Áno, za štýl sa platí. Naše dojmy z testovania tohto zaujímavého zariadenia sme zhrnuli v recenzii Recenzia Motorola razr: Za štýl sa platí. Za rovnakú cenu sa predáva aj Samsung Galaxy Z Flip, ktorý ale ponúka podstatne lepší hardvér. No až taký štýlový nie je.

Motorola razr za 999 dolárov?

Zariadenie sa predáva u amerického operátora Verizon, s ktorým má Motorola zmluvu. U tohto operátora sa predáva napríklad aj vlajková Motorola edge+. A práve pre amerických zákazníkov si teraz operátor spolu s výrobcom pripravil veľmi zaujímavú akciu. Motorolu razr môžu kúpiť so zľavou rovných 500 eur. A to už stojí za zamyslenie.

Za 999 teda dostanú najštýlovejší smartfón na svete s priemerným hardvérom, slabou batériou s prekvapivo dobrou výdržou a priemerným fotoaparátom.

motorola razr 999 eur

Vyskúšali sme či je možné objednať aj na Slovensko, no akcia platí len pre americký trh. Škoda. Aj na Slovensku by sme prijali takúto akciu, s takto výraznou zľavou by už po novej Motorole pokukovalo viacero potenciálnych zákazníkov.

Motorola razr: Čo sa nám páči/nepáči

Najväčšou prekážkou pri kúpe je samozrejme cena. Na trhu veľa skaldacích modelov s ohybnými displejmi nemáme. Avšak keby cena klesla o 500 eur, razr by mal oproti Galaxy Z Flip obrovskú výhodu, ktorá by jednoznačne zmazala rozdiel v hardvéri.

Motorola razr nastavenia

Najviac sa nám jednoznačne páči dizajn, zariadenie je jednoducho nádherné. Taktiež sme spokojní s kvalitou displeja a kompaktnými rozmermi v zatvorenom stave. Snímač odtlačkov prstov spĺňa aj tie najnáročnejšie očakávania a externý displej je len a len výhodou.

Problémom je otváranie jednou rukou a najmä vzhľadom na cenu slabší hardvér. Ani fotoaparát nepatrí medzi najlepšie, no selfie snímky zvláda excelentne. Avšak selfie fotoaparát vo výreze displeja vidíme ako zbytočnosť.

Kúpili by ste si Motorolu razr za 999 eur?

Loading ... Loading ...

Pokiaľ hľadáte štýlový smartfón, no nechcete zaň vyhodiť 1500 eur, alternatívou by mohol byť LG Velvet, ktorý o chvíľu príde aj na slovenský trh za cenu 599 eur.

19.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+