MojAndroid

Spoločnosť Motorola do svojich smartfónov štandardne predinštalovala, ktoré sú vo väčšine prípadov zamerané na pracovnú činnosť. Bezpečnosť smartfónov tejto značky teraz podľa portálu PhoneArena vylepší nová aplikácia Moto Secure.

Moto Secure prináša bezpečnostný priečinok a zabezpečenie internetového pripojenia

Aplikácia Moto Secure využíva technológiu Thinkshield, čo je bezpečnostná platforma navrhnutá na ochranu pred škodlivým softvérom, phishingom a inými hrozbami. Aplikácia ponúka rýchly a jednoduchý prístup ku všetkým bezpečnostným aplikáciám a nastaveniam systému vo vašom Android smartfóne značky Motorola. V podstate je bezpečnostné centrum smartfónu, kde môžete jednoducho upraviť nastavenia jeho zabezpečenia.

Moto Secure
Funkcia Secure Folder | Zdroj: PhoneArena.com

K dispozícii je napríklad funkcia s názvom Secure Folder (Bezpečnostný priečinok). Umožní vám skryť citlivé informácie a aplikácie v zabezpečenom priečinku chránenom PIN kódom. Môžete využiť funkciu maskovaného režimu, ktorá zmení názvy a ikony aplikácií alebo súborov umiestnených v zabezpečenom priečinku. pomocou štyroch možností. V priečinku môžete skryť finančné aplikácie, kryptopeňaženky alebo e-mailové účty.

Bezpečnostná aplikácia  tiež zavádza funkciu s názvom Network Protection (Ochrana siete). Tá vás automaticky upozorní, keď zistí problém so zabezpečením súvisiacim s hotspotom alebo Wi-Fi. Môže tiež zabrániť konkrétnym aplikáciám používať otvorené siete a zabrániť spoofingu – metóde, prostredníctvom ktorej sa niekto maskuje ako známy alebo dôveryhodný zdroj.

Lepšie zabezpečenie strateného smartfónu

Funkcia Lock Screen Security (Zabezpečenie uzamknutej obrazovky) uzamkne sieťové a bezpečnostné funkcie, kým je smartfón uzamknutý. To znamená, že nikto nemôže deaktivovať mobilnú sieť vášho telefónu, čím vám zabráni nájsť stratený alebo ukradnutý smartfón. Funkcia PIN Pad Scramble zase zamieša číselné rozloženie PIN kódu na obrazovke, takže nikto by nemal byť schopný ho uhádnuť tým, že vás bude špehovať.

Moto Secure
Zabezpečenie uzamknutej obrazovky | Zdroj: PhoneArena.com

Panel Privacy Dashboard poskytne jasný a komplexný prehľad o tom, ktoré aplikácie za posledných 24 hodín pristupovali k vášmu kalendáru, kontaktom, súborom, fotoaparátu, mikrofónu a polohe. Umožňuje tiež spravovať povolenia aplikácií, aktualizovať nastavenia zabezpečenia a meniť ovládacie prvky ochrany osobných údajov priamo z aplikácie.

Moto Secure
Funkcia Pin Pad Scramble | Zdroj: PhoneArena.com

Aplikácia Moto Secure je momentálne dostupná len pre vlajkovú loď Lenovo ThinkPhone a pre dva modely Motorola moto g73 a moto G53, ktoré boli predstavené pred pár dňami Spoločnosť Motorola tiež uviedla, že aplikácia bude neskôr dostupná na ďalších zariadeniach so systémom Android 13 alebo vyšším.

Náš tip
TikTok: Priame správy už môžete posielať aj ľudom, ktorých nesledujete

 

28.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+