MojAndroid

Ohľadom Motoroly X Phone sa napísalo už veľa špekulácií, ktoré však zatiaľ neboli nikdy oficiálne potvrdené. Dokonca aj to, či skutočne takýto smartfón existuje bolo záhadou. Dnes však Dennis Woodside, CEO Motoroly, v rozhovore na konferencii AllThingsD D11 potvrdil nielen to, že Motorola skutočne pripravuje nový X Phone, ale aj to ako sa bude v čase predstavenia volať. Novinka z dielní spoločnosti sa na trh dostane pod názvom Moto X a bude dostupná pre všetkých operátorov v USA a pravdepodobne aj v ďalších krajinách už toto leto. Ďalšie zariadenia majú prísť na jeseň.

motorola-x-phone
Uniknutý obrázok údajnej Motoroly X Phone

Motorola nevydala nový produkt pomerne dlhú dobu, čo je v mobilnom svete neustále sa meniacich trendov a nástupu stále výkonnejších komponentov trochu neobvyklý jav. Spoločnosť musela prehodnotiť svoje ciele, poučiť sa zo svojich omylov a prísť s niečím úplne novým. Ako poradca v tomto smere zohrával veľkú úlohu aj Google, ktorý v roku 2011 odkúpil väčšinový podiel v spoločnosti Motorola Mobility. Počas rozhovoru mal CEO Motoroly telefón dokonca aj pri sebe, no zatiaľ ho nikomu neukázal.

Spoločnosť sa v novom zariadení zamerala na funkcie ako Smart Actions. Podľa Woodsida sa bude Moto X prispôsobovať svojim používateľom a to aj sledovaním rôznych energeticky nenáročných senzorov. Novinka od Motoroly sa má dokonca vyrábať v USA, vo Fort Worthe v Texase. Údajne až 70% komponentov je vyrábaných v domovskej krajine USA, OLED displej a procesor sa majú dovážať z Kórey a Taiwanu.

Cena Motoroly Moto X má byť tiež priaznivá. Ako uviedol Woodside, už nebude existovať priepasť medzi lacnými mobilnými telefónmi za 30$ a drahými high-end smartfónmi za 650$. Čo sa týka parametrov, tie zatiaľ ostávajú zahalené rúškom tajomstva. Na internete sa síce objavili rôzne informácie o hardvérovej výbave, no častokrát sa výrazne od seba odlišovali.

Zdroj: phandroid

30.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+