MojAndroid

Motorola moto g9 power je smartfónom, ktorý je zameraný najmä na dobrý výdrž. Svedčí o tom aj použitá batéria s kapacitou 6000 mAh. Ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 662, 4 GB RAM a 128 GB úložisko. Chýbať nesmie 3,5 mm audio jack, cena pod 200 eur a matná plastová konštrukcia. My sme sa teraz pozreli na jeho fotoaparát.

Motorola moto g9 power: Parametre fotoaparátu:

  • Hlavný snímač: 64 MP, f/1.8, PDAF
  • Makro: 2 MP, f/2.4
  • Hĺbkový snímač: 2 MP, f/2.4


Viac fotoaparátov, ako je potrebné

V nižšej cenovej kategórii musia výrobcovia nejako zaujať, a tak ponúkajú fotoaparáty pozostávajúce z viacerých snímačov. Aj keď sú prakticky zbytočné. Tomuto trendu podľahla aj Motorola. Model g9 power má tri snímače, z ktorého je použíteľný len ten hlavný. Je tu makro snímač s rozlíšením 2 megapixely (aspoň že dokáže automaticky zaostrovať) a dvojmegapielový hĺbkový snímač.

Motorola moto g9 power

Hlavný objektív má rozlíšenie 64 megapixelov, vytvorené snímky sú 16-megapielové (spája 4 pixely do jedného). Optická stabilizácia mu chýba a jeho svetelnosť je f/1.8. Aplikácia je už tradične stará známa. Prepínanie medzi objektívmi je vyriešené šikovne a je vždy na dosah. To isté platí aj o prepínaní medzi fotografovaním a natáčaním videa.

Rýchlosť spustenia aplikácie nie je ideálna a to isté môžem povedať aj o celkovej plynulosti. Aplikácia ponúka všetky podstatné funkcie, nechýba mi tu prakticky nič. Výrobca tak nezabudol na profesionálny režim, portrét, nočný režim či obľúbený režim zvýraznenej farby, ktorý Motorola ponúka už veľmi dlho.

V noci zase odporúčam použiť špeciálny nočný režim vždy, keď to ide. Celková kvalita fotografií cez deň nie je vôbec zlá, samozrejme na danú cenovú kategóriu. V noci je to už podstatne horšie, fotografie strácajú detaily a prichádza šum. Spomínaný nočný režim dokáže fotografie celkom slušne vylepšiť, no niekedy to až preháňa. Myslím si, že pre bežného nenáročného používateľa je kvalita fotoaparátu úplne postačujúca.

Ukážkové fotografie: Motorola moto g9 power

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola moto g9 power? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

15.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+