MojAndroid

Pravdepodobne každému sa už stalo, že sa mu pokazilo niečo na telefóne. Či už sa jednalo o nejakú výrobnú vadu alebo v dôsledku pádu či nešetrného zaobchádzania. Prasknutý displej, nefunkčný mikrofón či fotoaparát vedia narobiť poriadne vrásky na čele.

Motorola moto g7 plus je horúcou novinkou, ktorá je silným bojovníkom v strednej triede. Láka na kvalitný fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, bezrámčekový displej s výrezom v tvare slzy a na cenu, ktorá sa pohybuje na úrovni okolo 300 eur. Za túto cenu je naozaj ťažké nájsť lepšie vybavený smartfón.

O svoju Motorolu sa však musíte poriadne starať, aby vydržala čo najdlhšie. Pokiaľ prídete na nezavinenú vadu, s reklamáciou samozrejme nebude problém. Ak sa však stane, že vám telefón spadne a niečo sa na ňom pokazí, budete si ho musieť dať opraviť mimo záruky, pretože na mechanickú vadu sa samozrejme záruka nevzťahuje.

Musíme si uvedomiť, že sa jedná o nový smartfón. Servisov, ktoré ho dokážu opraviť je spočiatku vždy menej. My sme však nejaké predsalen našli a prinášame vám ceny opráv niektorých súčiastok, ktoré servisy aktuálne ponúkajú.

Výmena slúchadla a mikrofónu

Ak vám slúchadlo z nejakého dôvodu nefunguje, v prvom rade odporúčame reklamáciu. V prípade, že nefunguje z dôvodu mechanického poškodenia, telefón vám nevyreklamujú. V tomto prípade sa môžete obrátiť na servis, v ktorom to dokážu, no budete si za to musieť zaplatiť. Nefunkčné slúchadlo je určite nepríjemným problémom, no opraviteľným. Za takúto opravu zaplatíte v slovenských servisoch približne 35 eur.

Nefunkčný mikrofón je tiež veľkým problémom. Ak vám mikrofón nefunguje, veľa možností nemáte. Buď budete používať nejaké (bluetooth) slúchadlo (slúchadlá) s mikrofónom alebo jednoducho prestanete telefonovať, pretože vás druhá strana nebude počuť. V prípade, že potrebujete opraviť mikrofón na vašej Motorole moto g7 plus, vyjde vás to na približne 45 eur.

Pokazený fotoaparát

S nefunkčným fotoaparátom sa síce fungovať dá, no je to dosť nepríjemné. Zúfať však nemusíte, opraviť sa to samozrejme dá. V prípade, že vám fotoaparát nefunguje z dôvodu mechanického poškodenia telefónu, reklamáciu vám pravdepodobne neuznajú. Mimozáručná oprava fotoaparátu vás bude stáť približne 50 eur.

Ak vám telefón náhodou spadne do vody, reklamáciu vám tiež neuznajú. Jediným riešením je zaniesť ho do servisu a dúfať, že sa s tým dá ešte niečo urobiť. Elektronika vo vnútri zariadení je krehká a voda jej vôbec neprispieva. Problém sa nemusí objaviť ihneď po obliatí, no postupne môžu odchádzať niektoré súčiastky, až nakoniec prestane fungovať celý telefón. Pokiaľ by ste potrebovali opraviť utopený telefón, v servisoch zaplatíte do 60 eur.

Keďže Motorola moto g7 plus je stále novým zariadením, servisov, ktoré ju vedia opraviť ešte veľa nie je. Časom sa situácia určite zlepší, no tento cenník bude pravdepodobne podobný aj o niekoľko mesiacov. Ak máte rozbitý napríklad displej, odporúčame osobne zájsť do servisu a opýtať sa či ho vedia vymeniť. Informácie, ktoré sú v tomto článku sme čerpali z verejne dostupných zdrojov – zo stránok servisov.

Článok vznikol v spolupráci s Motorolou.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
RECENZIA Motorola moto g7 plus: Maximum telefónu za minimálnu cenu
Náš tip
Motorola moto g7 plus a výborný fotoaparát [1. deň]
Náš tip
Motorola moto g7 plus a batéria s výbornou výdržou a rýchlym nabíjaním [2. deň]

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+