MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Jemný nadpriemer

Moto G6 ponúka vo svojom 8,3 mm hrubom tele 3000 mAh batériu. Hoci je teda svojou kapacitou vstavaný akumulátor len priemerný, výdrž je na tom už o niečo lepšie. Pri testovaní sa nám totiž takmer vždy podarilo dostať nad 4 hodiny aktívnej obrazovky. Tú sme využívali najmä na sledovanie YouTube videí, hranie nenáročných hier či prehliadanie sociálnych sietí a webu. Pri takomto používaní s nami Motorola Moto G6 zvládla držať krok po celý jeden deň. Ďalší by však zvládla už len naozaj ťažko.

Ak ale budete chcieť výdrž tohto telefónu predĺžiť, môže vám v tom pomôcť základný šetriaci režim. Ten obmedzí procesy bežiace na pozadí, čím jednoducho a účelne zníži spotrebu batérie. Skôr či neskôr sa však G6-tka vypýta na nabíjačku. Vtedy rozhodne oceníte rýchle nabíjanie TurboPower, ktoré zvládne smartfón dobiť na plnú kapacitu za niečo málo cez 90 minút.

Motorola Moto G6: Záverečné hodnotenie

Motorola Moto G6 tak útočí na strednú triedu svojou do detailu prepracovanou konštrukciou, vydareným displejom či skvelo odladeným operačným systémom. Zároveň si nás získala svojimi fotografickými režimami, ako aj kvalitou fotografií zhotovených za dobrých svetelných podmienok. Celkovo ponúka Motorola Moto G6 skvelú výbavu za skvelú predajnú cenu 249€. Potenciálnych záujemcov môže od kúpy odradiť jedine výkon, ak by ste chceli hrávať najnovšie a graficky náročné hry. Tu sa však oplatí spomenúť väčšieho súrodenca G6-tky, model Moto G6 Plus, ktorý stojí len o niečo málo viac, no je zároveň výkonnejší. Ak je teda pre vás výkon rozhodujúci, odporúčame vám siahnuť po zväčšenej verzii tohto podareného telefónu.

TIP redakcie

“Novinku som mal možnosť na niekoľko dní vyskúšať aj ja. Moto G6 ma prekvapila svojím veľmi kvalitným spracovaním, výkonom a pochváliť musím aj výborný fotoaparát. A najlepšie na záver je cena, tá je priam neuveriteľná. Keď som sa vo svojom okolí pýtal na cenu svojich známych, každý tipoval cenu o niekoľko sto eur vyššiu.” Michal Chabada, šéfredaktor MojAndroid.

7.7

Motorola Moto G6

Po tom, ako spoločnosť Motorola odhalila svetu svoje nové smartfóny, vrátane modelu Moto G6, si získala poriadnu dávku pozornosti. Novinky od tohto obľúbeného výrobcu totiž zaujali svojim do detailu prepracovaným dizajnom a hlavne skvelým pomerom ceny a výkonu. Papierové predpoklady potvrdil smartfón Motorola Moto G6 aj pri reálnom testovaní, vďaka čomu si zaslúži ocenenie Tip redakcie.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Prémiový dizajn
  • Ukážkovo odladený systém
  • Režimy fotoaparátu
  • Pomer cena / výkon

  • Fotografie za horších svetelných podmienok
10.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+