MojAndroid

Spomínate si na marec 2012, keď spoločnosť Nokia požadovala patent na vymeniteľné tetovanie z feromagnetického atramentu? Tento špeciálny materiál mal za sebou skrývať prostú vec. A síce, mal byť schopný odoslať hmatovú spätnú odozvu pri zazvonení, či zodvihnutí telefónu. Tetovanie by mohlo generovať rôzne vibračné odozvy, podľa čoho by používateľov vedel, kto sa mu pokúša dovolať bez toho, aby sa čo i len pozrel na displej. Nie je tomu tak dávno, čo si niečo podobné dala patentovať aj Motorola. Tetovanie je ale predsa len o trochu rozdielne. To od Motoroly by na krku malo vysielať signály do smartfónov Motorola Moto X alebo do najnovšej verzie Motoroly Droid. Zároveň by malo slúžiť aj ako mikrofón. Výhodou takéhoto mikrofónu, ktorý je umiestnený na krku, by malo byť úplne odstránenie šumu z pozadia.

Motorola-patents-neck-tattoo-that-acts-as-a-microphone-and-lie-detector

Tetovanie od Motoroly by malo prísť s vlastným vysielačom, mikrofónom, anténou a signálovým procesorom. Z obrázku jasne vidíme akýsi displej, ktorý nám však pochopiteľne bude zbytočný. Motorola dokonca uvádza prítomnosť kožného detektora, ktorý by mal fungovať ako detektor lži a zistiť, či daná osoba vraví pravdu, alebo nie. Uvidíme teda, ako sa situácia okolo tohoto futuristického tetovania napokon vyvinie a či sa stane skutočným. Isté ale je, že za istých okolností by mohlo posunúť úroveň telefonovania skutočne minimálne o level vyššie. A čo vy, boli by ste ochotní si dať takéto zariadenie vytetovať na krk? Napríklad aj v tvare podľa vášho priania?

motpat

Zdroj: Phonearena

8.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+