MojAndroid

 Technologickí giganti považujú inteligentné hodinky za oblasť, ktorá spotrebiteľov priťahuje aspoň z časti tak dobre ako smartfóny či tablety. Mnohí veľkí hráči na trhu, ako aj niekoľko startupov sa tešia z úspechu a pomerne veľkému záujmu o produkt tohto typu a preto sa kruh rozrastá postupne aj ďalšie spoločnosti. Podľa najnovších údajov pracuje na vlastnom produkte aj Motorola. Naznačuje to nové patentové podanie na patentovom úrade Spojených štátov na inteligentné hodinky, ktoré nielenže ponúkajú flexibilný displej ale aj pružné telo. Flexibilitu celku zabezpečuje niekoľko úchytov displeja, ktoré ohnú displej napríklad podľa zápästia.

Motorola flexibilne hodiny

Jedná sa o naozaj zaujímavý koncept, ktorý by mohol získať veľký úspech, ak by sa nakoniec dostal na trh. Patentové podanie totižto nenapovedá plány spoločnosti do takej miery, že by sme mohli s istotou tvrdiť, že spoločnosť naozaj vyvíja presne tento typ produktu. Navyše, Motorola sa bude musieť v prípade tohto návrhu popasovať s vnútornými obvodmi, ktoré budú musieť byť pravdepodobne taktiež flexibilné.

Náš tip
Téma týždňa: Inteligentné hodinky ohlasujú nástup na scénu

Zdroj: engadget

20.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+