MojAndroid

Na prvý pohľad sa to môže zdať ako nezmyselné porovnanie, keďže cena nového iPhonu 11 je niekde na úrovni 800 eur, zatiaľ čo za Motorolu zaplatíte o 400 eur viac. Avšak iPhone 11 má rovnako kvalitný fotoaparát ako jeho drahší kolegovia – iPhone 11 Pro a Pro Max. Teda až na chýbajúci teleobjektív. Ten ale v tomto porovnaní potrebný nebude, všetky fotografie sú vytvorené hlavnými snímačmi oboch prístrojov.

Porovnanie parametrov fotoaparátu:

Motorola edge+ Apple iPhone 11
Hlavný snímač 108 MP, f/1.8, PDAF, OIS, spája 4 pixely do jedného, rozlíšenie fotografie 27 MP alebo 108 MP 12 MP, f/1.8, PDAF, OIS
Ultra-širokouhlý snímač 16 MP, f/2.2, AF, makro 12 MP, f/2.4
Teleobjektív 8 MP, f/2.4, 3x optický zoom, OIS
Video 6K@30fps, 4K@30fps, FHD@60fps 4K@60fps, FHD@60fps

Porovnávacie fotografie: Fotografia vľavo (posuvník vpravo) vždy patrí Motorole edge+, fotografia vpravo iPhonu 11.

Motorola edge+ vs Apple iPhone 11

 

 

 

 

 

 

Krátky komentár

Fotografie Motoroly v sú vďaka vyššiemu rozlíšeniu o niečo detailnejšie, ale zároveň zaberú viac miesta. iPhone väčšinou lepšie zvláda fotografie s náročnejšími svetelnými podmienkami, hlavne v oblasti dynamického rozsahu. To ale neplatí vždy, Motorola je viac než schopným súperom. Fotografie. Motoroly sú prevažne trochu kontrastnejšie, fotky z iPhonu prirodzenejšie. Je len na používateľovi, ktorý štýl sa mu páči viac.

Rýchlosť zaostrovania a vyhotovovania fotografií je jednoznačne na strane iPhonu. Motorola zase vďaka väčšiemu čipu ponúka efektné prirodzené rozmazanie pozadia. To ale môže byť niekedy na škodu. Pri fotografovaní blízkych objektov a pri približovaní bude mať jednoznačne navrch Motorola, ale tohto sa toto porovnanie netýka. V tomto článku sme chceli čo najjednoduchšie porovnať fotografie z hlavných objektívov. PS: Posledná porovnávacia fotografia je vytvorená vo veľmi slabých svetelných podmienkach a v prípade oboch zariadení bol použitý nočný režim.

Fotografie ktorého smartfónu sa vám páčia viac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
22.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+