MojAndroid

Nová Motorola edge+ prináša parametre vlajkového smartfónu, ale aj pokračuje v tom dobrom, čo nám tento výrobca posledné roky ponúkal. Základom je čistý operačný systém Android 10 so všetkými jeho výhodami, ako napríklad pokročilé ovládanie gestami či tmavý režim naprieč celým systémom. Motorola si pre používateľov pripravila ešte niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré dopĺňajú systém Android 10 a uľahčujú každodenné používanie.

Motorola edge+

Výkon, ktorým konkuruje tým najlepším

Pravá vlajková loď potrebuje aj náležitý výkon. Ten je v prípade novej Motoroly edge+ zabezpečený tým najlepším, čo je k dispozícii. Procesor Qualcomm Snapdragon 865 znamená okamžité reakcie, žiadne záseky a dokonalý zážitok. V hrách je tento smartfón ako doma, výkonu je doslova na rozdávanie. Prakticky neexistuje žiadna hra, ktorá by mu dala zabrať a pri ktorej by sa zadýchal. Procesor je vyrobený 7 nm výrobnou technológiou, takže vzhľadom na svoj výkon je aj úsporný, čo sa prejavuje vo výbornej výdrži batérie s kapacitou 5000 mAh.

Motorola edge+ titulka

Zariadenie zvládne náročný deň na jedno nabitie absolútne s prehľadom a s dostatočnou rezervou. Pri bežnom používaní nie je problém dostať sa aj na dva dni výdrže, čo je v dnešných časoch vysoko nadštandardná hodnota. Okrem káblového rýchleho nabíjania s výkonom 18 W je k dispozícii aj nabíjanie bezdrôtové. No a čo je najlepšie, pomocou novej Motoroly edge+ si dokážete nabiť bezdrôtovo aj svoje príslušenstvo či iný smartfón, keďže podporuje aj reverzné bezdrôtové nabíjanie.

K dispozícii je až 12 GB RAM, takže aplikácie na pozadí môžu byť otvorené naozaj dlho. Je to hodnota, ktorá bude dostatočná ešte o niekoľko rokov. Rovnako aj výkon procesora. Tento smartfón si nekúpite na mesiac, aj o dva roky bude dostatočne rýchly a všetko zvládne s prehľadom. Napríklad aj pripojenie k 5G sieti, ktoré podporuje.

Ten pravý multimediálny zážitok

Ak je niečo, čím Motorola edge+ zaujme (okrem fotoaparátu, výkonu a displeja), tak je to práve multimediálna výbava. Ponúka dvojicu stereo reproduktorov, ktoré hrajú kvalitne a dostatočne nahlas. Pozeranie filmu či hranie hier je s Motorolou edge+ doslova lahôdkou, za čo samozrejme vďačí krásnemu displeju a spomínaným stereo reproduktorom. Tu to ale nekončí. Čerešničkou na torte je 3,5 mm audio jack. V časoch, kedy ho už takmer žiadna vlajková loď neponúka, môže byť dôvodom, prečo sa rozhodnúť práve pre novú Motorolu.

Motorola edge+ displej

Čistý Android 10 so všetkými jeho výhodami

Je to tak. Nájsť vlajkovú loď s čistým Androidom je prakticky nemožné, ak nerátame Pixely od Googlu. A práve toto je jedným z lákadiel novej Motoroly. Nechýba tu tmavý režim naprieč celým systémom, pokročilé ovládanie gestami či všetky bezpečnostné prvky nového Androidu 10. A samozrejme aj predinštalovaná aplikácia Android Auto. Motorola ale nezostala len pri čistom Androide, ponúka niekoľko šikovných funkcií, ktoré ho vedia poriadne vylepšiť.

Na Moto Akcie si zvyknete rýchlo

V rámci Moto Akcií sú pripravené viaceré užitočné skratky. Potrebujete si rýchlo zapnúť prisvetlenie pomocou LED blesku? Žiadny problém, stačí dvakrát zatriasť celým smartfónom a svetlo je zapnuté. Pre vypnutie je potrebné opätovne zatriasť. Žiadne zdĺhavé odblokovanie, nič. Jednoducho vytiahnete Motorolu edge+ z vrecka, zatrasiete a ona svieti. Skvelé.

Túto funkciu používame naozaj veľmi radi. Výborné je, že funguje vždy na 100 percent a nie je s ňou žiadny problém. A to je podstatné. Prisvetlením Moto Akcie nekončia. Napríklad rýchlym otočením zápästia spustíte fotoaparát. Opäť funkcia, ktorá je užitočná, funguje výborne a poriadne zrýchli proces aktivovania fotoaparátu. Na rýchle momentky ideálne.

Motorola edge+ je pripravená stlmiť hlasitosť vyzváňania pri zdvihnutí, pre zjednodušenie vytvárania snímok obrazovky stačí podržať 3 prsty na displeji. Pokiaľ by ste v týchto všetkých funkciách mali chaos, k dispozícii je prehľadná aplikácia s názvom Moto, ktorá vám všetky funkcie pekne a názorne vysvetlí. Samozrejme si ich krátkych tutoriáloch aj vyskúšate.

Moto Obrazovka s užitočnými funkciami

Ani Moto Obrazovka nie je v smartfónoch Motorola žiadnou novinkou, no prešla niekoľkými vylepšeniami. Vďaka OLED displeju neuberá potrebnú energiu z batérie a vďaka pokročilým systémom sledovania okolia zase nesvieti zbytočne vtedy, keď to nepotrebujete.

Displej je štandardne úplne vypnutý. Moto Obrazovka sa zobrazí až po nejakom podnete. Stačí k zariadeniu priblížiť ruku, svieti. Stačí s ním jemne pohnúť, svieti. Po zdvihnutí smartfónu ihneď vidíte notifikácie, aktuálny čas a pozíciu snímača odtlačkov prstov. Smartfón je tak úplne pripravený na odblokovanie a používanie.

Motorola edge+ moto obrazovka

S notifikáciami je možné pracovať aj na zamknutej obrazovke. Stačí ťuknúť na konkrétnu notifikáciu a zobrazí sa jej obsah, pričom zariadenie je stále zamknuté. Ideálne na rýchle prečítanie. Úroveň informácií, ktoré sa tu zobrazia, je možné veľmi jednoducho upraviť v nastaveniach. Po podržaní prsta na displeji stačí prst posunúť na jedno z pripravených tlačidiel, čím sa buď otvorí aplikácia, z ktorej upozornenie prišlo alebo upozornenie vymažete. 

Každodenné úkony pohodlne a štýlovo

Kombinácia Moto Akcií a Moto Obrazovky opäť dokazuje, že rôzne gestá a užitočné funkcie sa vo svete smartfónov nestratia. Práve naopak. Ak sú spracované kvalitne, dokážu výrazne pomôcť s každodennými úlohami, urýchliť ich alebo spohodlniť. Dôkazom toho sú aj tieto dve špeciálne funkcie od Motoroly, ktorým sa to darí na jednotku.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

9.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+