MojAndroid

Americký operátor Verizon Wirelles sa podľa posledných správ chystá využiť rastúci segment s dotykovými tabletmi, a tak vo svojej ponuke čoskoro predstaví nielen 7“ Samsung Galaxy Tab, ktorý bude fungovať aj ako telefón, ale predovšetkým tajomný tablet od Motoroly, na ktorý si však budeme musieť počkať.

Informácie o plánovanom 10“tablete od spoločnosti Motorola sú zatiaľ len veľmi všeobecné. Bude používať úsporný procesor ARM na frekvencii 1 GHz až 1,3 GHz (dvojjadrové modely budú mať skôr nižšiu frekvenciu ako prípadné jednojadrové procesory) a vzhľadom na to, že sa na trhu objaví pravdepodobne až na začiatku roku 2011, bude mať aj pripravovaný operačný systém Android 3.0 („Gingerbread“) od Google, ktorý by mal byť k dispozícii do konca roku. Samozrejmosťou by mala byť aj predná webkamera, WiFi alebo výstup na expterný displej. Tablet od Motoroly s neznámym názvom (zatiaľ) sa najskôr predstaví na výstave CES, ktorá bude na začiatku januára. Zákulisné informácie okolo Applu ale prezrádzajú, že sa v prvom štvrťroku možno dočkáme aj druhej verzie iPadu, takže neskoré uvedenie by mohlo znamenať stratu mnohých nerozhodných používateľov.

16.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+