MojAndroid

Pripravované inteligentné hodinky Motorola Moto 360 rozhodne zaujali pozornosť mnohých fanúšikov nielen operačného systému Android. Doteraz však nebolo úplne jasné, akou formou sa budú hodinky nabíjať. Podľa nového podania na stránkach regulátora FCC (Federal Communications Commission) by sme sa mali dočkať bezdrôtového nabíjania v štandarde Qi. Informoval o tom portál Liliputing.

Na internetových stránkach FCC sa totiž objavilo nové zariadenie, ktoré vystupuje pod názvom “Motorola Wireless Charger” (SPN5845A). O samotnej nabíjačke nie je prístupných veľa detailov, no podľa zdroja bola exkluzívne testovaná práve s Moto 360, čo je viac než jasný dôkaz o tom, že pripravované hodinky od Motoroly sa budú nabíjať bezdrôtovo. Zatiaľ však nie je jasné, či budú podporovať aj alternatívu vo forme microUSB konektora, ktorú by sme využívali napríklad pri cestovaní.

Moto 360 budú prvé hodinky na trhu, ktoré budú poháňané upraveným systémom Android Wear, špeciálne určeným pre nositeľné zariadenia. Hoci Motorola neprezradila veľa detailov, z predchádzajúcich únikov vieme, že ponúknu okrúhly dotykový displej, podporu pre hlasové povely a schopnosť zobraziť rôzne štýly hodín.

Náš tip
Motorola predstavila 10 finalistov v súťaži o dizajn hodiniek Moto 360

Zdroj: liliputing

24.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+