MojAndroid

Nositeľné zariadenia nemajú využitie iba pre používateľov, ktorí hľadajú ďalšiu technologickú novinku, ktorú by mohli vyskúšať a ktorou by sa mohli zabaviť. Veľké využitie majú nositeľné technológie aj v zdravotníctve, kam sa aj postupne predierajú a kde pomáhajú zachraňovať ľudské životy, ale aj spríjemňovať obdobie liečby pacientov. Monitorujúce zariadenia zasa umožnia vykonávať prehliadky na diaľku, vďaka čomu pacient nemusí tak často navštevovať prostredie nemocnice alebo klinky.

Nová štúdia publikovaná na University of Wisconsin-Madison bude mať zrejme veľký dopad na to, ako budú nositeľné zariadenia fungovať v zdravotníctve. Výskumníci totiž chcú využiť nositeľné integrované okruhy, ktoré budú najrýchlejšie, najtenšie a najflexibilnejšie, aké boli kedy použité. Dosiahnuť by to bolo možné vďaka použitiu prenosových drôtov, ktoré by boli uložené v špirálovitom tvare písmena “S”. Okrem toho, že to pomôže vysielaniu a flexibilite, takéto uloženie pomáha znižovať interferenciu.

wearable

Ide tak o veľmi zaujímavý objav, ktorý by sa už v najbližších rokoch mohol skutočne presadiť v zdravotníctve. Nové obvody by podľa vedúceho projektu profesora Zhenqiang Ma mohli byť použité ako dočasné tetovania, vďaka ktorým bude možné monitorovať pacienta na diaľku a ten si zasa bude môcť užívať, že nebude musieť tak často navštevovať ordináciu lekára.

Zdroj: University of Wisconsin-Madison News via gizmodo

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+