Takto vyzerá mobilné bankovníctvo budúcnosti v podaní Tatra banky
MojAndroid

Prešiel ďalší rok a opäť tu máme anketu s názvom Smart Banka, v ktorej hlasujete vy, naši čitatelia, o najlepšiu bankovú aplikáciu. Ide v poradí o deviaty ročník ankety, v ktorej Tatra banka obhajuje titul Smart Banka z minulého roka.

Mobilné bankovníctvo sa neustále posúva dopredu a Tatra banka patrí jednoznačne medzi lídrov. Jej aplikácia je doslova nabitá rôznymi funkciami, či už základnými alebo tými naozaj pokročilými. Používateľ si môže vybrať zobrazenie, aké mu presne vyhovuje.

Spending plan

Tatra banka už pred mnohými rokmi uviedla skvelú funkcionalitu s názvom Spending report, ktorá klientom prehľadne ukáže, na čo všetko minuli svoje peniaze. Ich výdavky sú pekne rozdelené do rôznych kategórií, takže majú svoje financie vždy pod kontrolou. Banka však ide v tomto smere ešte ďalej a počas minulého roka predstavila funkcionalitu s názvom Spending plan.

Ide o užitočný nástroj, akéhosi pomocníka, ktorý klientom uľahčuje rozhodovanie v oblasti financií. Z prieskumu, ktorý Tatra banka uskutočnila, vyplýva, že viac ako 45 percent klientov uvádza, že je veľmi náročné mať prehľad o všetkých budúcich výdavkoch v aktuálnom mesiaci. Nevedia, koľko peňazí môžu minúť, čo ich dostáva do stresových situácií.

Spending plan pomáha práve s riadením financií v rámci blízkej budúcnosti. Na jednej strane poskytuje odhad očakávaných výdavkov za dané obdobie, na druhej strane získajú klienti informáciu o orientačnej sume, ktorá im po odpočítaní očakávaných platieb zostane. Výpočet berie do úvahy viacero faktorov. Nie len každomesačné trvalé príkazy a inkasá, ale aj iné, menej často opakujúce sa platby, .

Tieto predpokladané výdavky pomáhajú pri manažovaní financií klientov. Súčasne môžu už na prvý pohľad pripomenúť nadchádzajúce platby. Klienti tak vďaka nim nezabudnú na výdavky, ktoré hradia nepravidelne, prípadne raz za dlhší čas.

Poistné zmluvy aj riešenie škodových udalostí

V mobilnej aplikácii Tatra banka pribudla počas roka aj praktická sekcia Poistné produkty. Práve v nej každý nájde všetky dôležité informácie o svojich poistných produktoch. Úrazové poistenie, cestovné poistenie, poistenie majetku, poistenie schopnosti splácať úver alebo niektoré zo životných poistení. To všetko v prehľadnom zobrazení na jednom mieste.

Sekcia v základnom prehľade zobrazuje typ poistenia, číslo poistnej zmluvy a poskytovateľa (UNIQA/Allianz). Stačí však kliknúť na konkrétnu poistku a zobrazia sa všetky podrobnosti vrátane výšky poistného, dátumu najbližšej splátky poistného, dobe a územnej platnosti, rozsahu poistného krytia a ďalších kľúčových informácií.

V detaile Cestovného poistenia nájdete možnosť Potvrdenie o poistení, kde si viete vygenerovať PDF dokument v slovenskom aj anglickom jazyku a z aplikácie Tatra banka si ho viete rýchlo a jednoducho poslať na svoj e-mail. Na pár tak kliknutí získate oficiálne potvrdenie o cestovnom poistení.

Pre prípady, kedy treba riešiť vzniknutú situáciu je v sekcii Poistné produkty umiestnený prehľad rýchlych kontaktov pre volanie na asistenčnú službu alebo prechod na online formulár pre hlásenie poistnej udalosti. Nechýba ani volanie na DIALOG Live, kde vám pracovníci banky poradia s voľbou správneho poistenia a vykonajú potrebné zmeny.

Online sledovanie žiadosti o hypotéku

Pre žiadateľov o hypotéku ponúka najnovšia verzia aplikácie Tatra banka možnosť online sledovať stav spracovania ich žiadosti. Samotný proces vybavenia hypotéky sa skladá z viacerých krokov a klienti potrebujú mať istotu, že je všetko v poriadku. Vďaka tejto funkcionalite ju naozaj majú, pretože im umožní krok za krokom sledovať stav vybavovania ich žiadosti, a to od konzultácie až po prípravu zmluvnej dokumentácie.

Klienti majú neustále prehľad o tom, v akom stave je ich žiadosť, môžu si pozrieť kroky, ktorými už prešla, no čo je omnoho dôležitejšie, aké kroky budú nasledovať a koľko budú približne trvať. Vďaka tejto funkcii vidia aj detailné informácie o úvere. O každom novom kroku sú informovaní aj prostredníctvom notifikácie z aplikácie.

Rozšírený manažment kariet

Tatra banka myslí aj na podnikateľov, pre ktorých ponúka tiež veľké množstvo užitočných funkcionalít. Napríklad si môžu online meniť limit na karte alebo zmeniť adresu jej doručovania. Nezabúda sa ani na rodičov, ktorí získali možnosti pre lepšiu správu financií svojich ratolestí. Po novom majú možnosť meniť limit na karte svojho dieťaťa. V reálnom čase podľa aktuálnej potreby. 

Podnikateľský úver vybavíte online, nemusíte nikam chodiť

A práve toto je skvelé na tom, keď je banka naozaj smart. Nemusíte naozaj nikam chodiť a dôležité veci si viete vybaviť len prostredníctvom aplikácie alebo internet bankingu. Napríklad aj podnikateľský úver v Tatra banke. Vybavíte ho kompletne online, bez návštevy pobočky či telefonovania.

K dispozícii je pre živnostníkov, ale aj pre malé a stredné spoločnosti, pričom oň môžete požiadať už po mesiaci podnikateľskej činnosti. Dokonca nemusíte byť ani klientom Tatra banky, možnú výšku úveru zistíte na webe či v aplikácii po zadaní niekoľkých údajov, ako je napríklad IČO a podobne. 

Zdieľanie IBANu na hodinkách

Majitelia smart hodiniek s operačným systémom Wear OS a majitelia Apple Watch hodiniek môžu už takmer rok v Tatra banke využívať skvelú pomôcku. Aby sa vyhli zdĺhavému prepisovaniu čísla účtu, môžu si ho nechať zobraziť priamo na displeji hodiniek.

Ak teda potrebujete známemu poskytnúť svoje číslo účtu, môžete ho mať priamo v hodinkách vo forme QR kódu. Následne už stačí, aby známy tento kód načítal pomocou fotoaparátu v jeho bankovej aplikácii a hotovo.

Tatra banka si aj vďaka týmto funkcionalitám udržuje svoje postavenie lídra na trhu v oblasti smart bankovníctva. S týmito novými funkcionalitami je aplikácia Tatra banka ešte lepšia a používateľom poskytuje širokú škálu nových možností.

Za Tatra banku môžete zahlasovať v ankete Smart Banka 2024. Odovzdaním svojho hlasu sa automaticky zaradíte do žrebovania o smartfón v hodnote 1 000 eur.

5.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+