MojAndroid

Zdá sa, že mobilní operátori na včerajšiu reguláciu cien mobilných dát v Európskej únii reagujú veľmi pružne a svojim zákazníkom poskytujú ceny, ktoré sú nad rámec schválenej legislatívy Európskej únie.

Pripomeňme si len, že Európska únia zaviedla včera reguláciu cien mobilných dát mobilných operátorov, keď od 1. júla 2012 by cena za 1 prenesený MB v roamingu nemala presiahnuť 0,70 €. Navyše, pri 25 MB balíčku by sa mala cena pohybovať do 17,50 €.

Mobilný operátor O2 Telefónica v tomto smere vyšiel zákazníkom plne v ústrety so svojim balíčkom mobilných dát. V ponuke bude mať až 25 MB mobilných dátových služieb v roamingu v rámci Európskej únie za 2 € na deň. Cena za 1 MB mobilných dát v roamingu sa tak priblíži až na úroveň 8 centov, čo je takmer deväťnásobne menej ako bude od 1.júla požadovať legislatíva Európskej únie.

Svoj balíček mobilných dát v roamingu prednedávnom Telefónica zaviedla v Nemecku a svoju ponuku rozšíri aj do ďalších krajín v Európe u operátorov O2 a Movistar: Španielsko, Veľká Británia, Írsko, Česká republika a Slovensko.

„Už si viac nemusíte vypínať svoje smartfóny, keď cestujete v rámci EÚ a ani si nemusíte robiť starosti, či po návrate domov nedostanete šok z účtu,” uviedol José María Álvarez-Pallete, predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Telefónica Europe. „Naša európska dátová tarifa poskytuje našim zákazníkom využívajúcim smartfóny vynikajúcu hodnotu, pričom im umožňuje robiť to, na čom im skutočne záleží – zostať v spojení nech sa nachádzajú kdekoľvek, a to jednoduchým a transparentným spôsobom a s pokojom na duši.”

Zdroj: Telefónica, tlačová správa

11.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+