MojAndroid

S neustále rastúcim počtom Android zariadení na trhu sa Android platforma stáva pre záškodníkov stále väčším lákadlom pre vývoj aplikácií, ktoré nejakým spôsobom robia zásah do súkromia majiteľa. Toto si uvedomuje aj spoločnosť Kaspersky,známy svojími antivirovými programami z prostredia PC, a vydáva antivirus s názvom Kaspersky Mobile Security 9 pre Android. Nový antivirus prináša tieto funckie:

Anti-theft

  • SMS-Block: V prípade straty mobilného zariadenia môže užívateľ poslať tzv. skrytú SMS, ktorá vzdialene zablokuje prístup do tohoto zariadenia.
  • SMS-Clean: Jedná sa o rovnakú funkciu ako SMS-Block  s tým, že SMS-Clean dokáže naviac vzdialene zmazať všetky údaje v internej aj externej pamäti telefónu.
  • SIM-Watch: Funkcie SMS-Block a SMS-Clean je možné využiť iba v prípade, keď je mobilné zariadenie zapnuté a je v ňom inštalovaná pôvodná SIM karta. Funkcia SIM-Watch zabráni “novému užívateľovi” používať mobilný prístroj s inou než Vašou SIM kartou. V prípade, že dôjde k výmene SIM karty, zašle Vám funkcia SIM-Watch automaticky správu o telefónnom čísle novej SIM karty.
  • SMS-Find: Umožňuje určiť zemepisné súradnice prístroja (platí iba pre mobilné telefóny s integrovaným GPS modulom). Po odoslaní SMS-Find obdržíte odkat do Google Maps s uvedenou polohou Vášho prístroja.

Anti-spam
Pôvodné telefónne čísla budú zaradené na blacklist a nebude možné ich používať. Relevantné tel. čísla je možné naopak zaradiť na whitelist a bezpečne s nimi pracovať. Spamový filter neblokuje iba nevyžiadané správy, ale aj volania, čím ochráni užívateľa pred podvodníkmi a vtieravou reklamou.

Rodičovská kontrola
Tento komponent umožňuje rodičom obmedziť na mobilnom telefóne dieťaťa zasielanie alebo prijímanie určitých správ (napr. na čísla so špeciálnou tarifikáciou, na čísla so službami pre dospelých apod.).

Šifrovanie
Nosíte v telefóne citlivé osobné/ firemné údaje ? Mobile Security umožňuje vytvoriť špeciálnu zložku, do ktorej je možné tieto údaje uložiť a zašifrovať.

Ochrana súkromia
Zo zoznamu kontaktov na karte SIM alebo v internej pamäti telefónu je možné vytvoriť zvláštny zoznam utajovaných kontaktov. Jediným slačením tlačidla môžu užívatelia programu Kaspersky Mobile Security 9.0 označiť kontakty ako “súkromné”, čo zaistí, aby sa v zozname kontaktov, vo výpisoch odchádzajúcich či prichádzajúcich volaní ani v textových správach o nich neobjavila ani zmienka. Ak bude takto vybavený telefón používať ktokoľvek iný, nebude mať o týchto skrytých informáciách ani zdanie.


Anti-virus

  • On-demand kontrola: Kontrolu na vyžiadanie môžete spustiť kedykoľvek. Pamäť mobilného zariadenia bude preskenovaná za niekoľko pár minút. Užívateľ si môže zvoliť, či chce preskenovať zložky, súbory či pamäťové karty. Pokiaľ bude nájdená infiltrácia, bude uložená buď do karantény alebo zmazaná.
  • On-access kontrola: Všetky prichádzajúce SMS, MMS alebo e-maily sú automaticky kontrolované proti škodlivému kódu. Produkt ďalej kontroluje aj spúšťacie súbory prichádzajúce cez Bluetooth a ostatné komunikačné kanály.
  • Plánovaná kontrola: Môžete si prednastaviť dobu, kedy má Kaspersky Anti-Virus Mobile skontrolovať Vaše mobilné zariadenie (napr. v noci). Všetky podozrivé objetky budú uskladnené do karantény. Po vykonaní kontroly budete mať k dipozícii záznam o infekciách. Rozhodnutie, ktoré objetky si ponecháte a ktoré zmažete je potom iba na Vás.
  • Automatické aktualizácie: Kaspersky Lab Virus Lab neustále aktualizuje databázy vírusových signatúr. Aktualizácie na mobilnom zariadení je možné nastaviť na plánované (zvolíte si dobu, kedy program aktualizovať) alebo na automatické (štandardne raz za týždeň). Aktualizácie je možné sťahovať cez WAP/ HTTP (GPRS, EDGE, 3G) alebo prepojením s počítačom.

Je toho veľa čo Mobile Security ponúka. Cena Licencie na jeden rok je 25,28€. Ak si budete chcieť licenciu predĺžiť, zaplatíte len 17,70€. Podrobnejší cenník nájdete na oficiálnom eShope http://www.antiviruskaspersky.sk/. Možno sa 25€ nezdá najmenej, ale za bezpečnosť sa niekedy oplatí prižmúriť oko. Rozmýšlate nad kúpou podobného bezpečnostného riešenia alebo si vystačíte s aplikáciami, ktoré sú na Android Markete zadarmo? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: antivirus-kaspersky.sk

24.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+