MojAndroid

Jednou z mnohých veľmi populárnych vymožeností v nadstavbe čínskeho Xiaomi je možnosť motívov. Pomocou nich si môžete takmer plnohodnotne pozmeniť vzhľad dizajnu vášho smartfónu. Teda, aspoň po tej softvérovej stránke. Pokiaľ však nemáte telefón objednaný v čínskej verzii, respektíve nepožívate MIUIos SK/CZ ROM, v globálnej verzii s najväčšou pravdepodobnosťou appku MIUI Motívy ani nemáte. Nuž, to sa má už nedlho zmeniť.

Možnosť úpravy vzhľadu systému

Pomocou MIUI Themes je možné pozmeniť vzhľad používateľskej nadstavby natoľko, aby vyzerala dokonca ako čistý Android. Osobne som vlastníkom Xiaomi Mi 9 s tým, že mám československý firmvér a môj mobil vyzerá, akoby na ňom bežala čistá (AOSP) verzia operačného systému. Určite nie som jediný používateľ, ktorý by si túto možnosť motívov rád vyskúšal a poupravil si systém skoro podľa vlastných predstáv.

Xiaomi Mi 9T
Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 9T

MIUI Themes pribudne v európskych modeloch

Preto je veľmi potešujúcou informáciou, že MIUI Themes už onedlho prídu do európskych modelov, respektíve do takzvaných “Global” verzií smartfónov tohto čínskeho výrobcu. Malo by sa tak konkrétnejšie stať už v priebehu mája, odkedy sa appka začne na mnohých ďalších modeloch objavovať. Nie je však zatiaľ isté, či ju bude nutné inštalovať z Obchodu Play, alebo pribudne prostredníctvom klasickej OTA aktualizácie firmvéru.

Xiaomi Mi Note 10

Doteraz mohla fungovať aj zmena regiónu

Za zmienku však stojí fakt, že na niektorých Xiaomi zariadeniach bolo možné MIUI Themes povoliť zmenou regiónu na “India”. Podľa zdroja XDA-developers by to mohlo fungovať na už spomínanom modeli Xiaomi Mi 9.

Máte na vašom Xiaomi telefóne MIUI Themes? Pokiaľ áno, akú ROM máte nainštalovanú? Globálnu, čínsku alebo československú? Dajte nám vedieť v diskusii pod týmto článkom.

Náš tip
Xiaomi uviedlo smart hodinky Mitu Children Learning Watch 4Pro

26.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+