MojAndroid

Medzi mnohými možnosťami, ktoré systém MIUI svojim používateľom ponúka, nájdeme aj možnosť skenovania dokumentov práve prostredníctvom fotoaparátu nášho Xiaomi telefónu. Vďaka tejto funkcii dokážeme jednoducho a rýchlo previesť dokumenty, účtenky alebo dokonca aj knihy do digitálnej podoby. Neskôr z nich dokážeme spraviť dokumenty v PDF forme.

Okrem skenovania dokumentov skrýva MIUI zaujímavú možnosť, ktorá používateľom umožňuje previesť do PDF dokumentu prakticky akúkoľvek fotografiu alebo obrázok, ktorý bol nasnímaný naším Xiaomi zariadením.

Ako previesť obrázok alebo fotografiu do dokumentu PDF?

Ak chcete spraviť z obrázka dokument PDF, či už ide o fotografiu alebo akýkoľvek iný stiahnutý obrázok v zariadení, postupujte podľa týchto krokov:

  1. Prejdite do galérie a nájdite obrázok alebo fotografiu, ktorú chcete konvertovať.
  2. Akonáhle máte obrázok vybratý, kliknite na ikonu zdieľania a nájdite možnosť tlače.
  3. V novom okne, ktoré sa vám zobrazí po kliknutí na tlač, zmeňte predvolenú tlačiareň na «Uložiť ako PDF»

Bohužiaľ táto možnosť funguje iba vtedy, ak chceme do PDF previesť iba jeden obrázok. Ak namiesto toho chceme konvertovať niekoľko obrázkov naraz, bez potreby inštalácie aplikácie na to určenej, portál Xiaomi Adictos odporúča online stránku I Love PDF. Táto stránka umožňuje nahrať akékoľvek obrázky, usporiadať ich a spraviť z nich dokument PDF.

Náš tip
Huawei P40 Lite dostáva novú aktualizáciu

7.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+