MojAndroid

Stabilné MIUI 13 by malo doraziť na prvé zariadenia už o pár týždňov. My dnes už vieme, o aké modely pôjde. Budú to v prvom rade vlajkové modely. Správu prináša portál Gizchina.

Stabilné MIUI 13 už čoskoro pre niektoré vlajkové lode

Riaditeľ Xiaomi, Lei Jun nám už v auguste naznačil, že MIUI 13 príde koncom tohto roka. Spoločnosť dúfa, že si napraví reputáciu a poteší svojich fanúšikov novou verziou MIUI 13. Staršia verzia nadstavby MIUI 12 totiž trpela rôznymi chybami – horšia výdrž batérie, bugy, zasekávanie a pod. MIUI 12.5 Enhanced situáciu zlepšila, avšak stále bolo cítiť malú dávku nespokojnosti, najmä zo strany spoločnosti Xiaomi.

Vieme, kedy dorazí stabilné MIUI 13 na prvé zariadenia
Zoznam zariadení, ktoré dostanú MIUI 13 ako prvé | Zdroj: Xiaomiui.com

O tom, ktoré zariadenia dostanú stabilné MIUI 13, vieme aj vďaka vývojárovi kacskrz, ktorý objavil MIUI V13.0.0.1.SKACNXM v systémovom kóde. Rovnako tak objavil aj zoznam zariadení, ktoré dostanú MIUI 13 už čoskoro. Ide o 9 modelov, ktoré sú už momentálne v internom testovaní:

  • Xiaomi Mi MIX 4
  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 11 Pro
  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10S
  • Redmi K40
  • Redmi K40 Pro (zrejme Poco F3)
  • Redmi K40 Pro+ (u nás známe ako Xiaomi Mi 11i)

Kedy vyjde MIUI 13?

Xiaomi organizuje konferenciu 16. decembra, kde očakávame, že predstaví aj najnovšiu generáciu svojej vlajkovej lode Xiaomi 12. Tá by mala na trh vyjsť už s MIUI 13. Podobne to bolo minulý rok pri Xiaomi Mi 11, ktorá prišla na trh s MIUI 12.5.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Kto sa už teší na Xiaomi 12, si však bude musieť aspoň mesiac alebo aj dva ešte počkať. Zhruba tak dlho trvalo, kým sa Xiaomi Mi 11 dostalo aj k nám. Zatiaľ veľa o jej špecifikáciách nevieme, mala by priniesť Snapdragon 898 (alebo Snapdragon 8 Gen. 1?), pravdepodobne až tri 50 MP fotoaparáty, špičkový OLED displej a tak podobne.

MIUI 13 prinesie výrazné novinky

Očakávame nové widgety, úpravu notifikačnej lišty, ovládacieho panela, nové systémové animácie, plynulejší chod, lepšiu výdrž, zapojenie virtuálnej pamäte, lepšiu správu napájania a vylepšené nastavenia súkromia.

Aj riaditeľ firmy Redmi sa teší na stabilné MIUI 13. Keď ho totiž testovali, nadchol sa ohľadom výdrže smartfónu Redmi Note 11 Pro (ktorý mimochodom stále nebol predstavený pre zvyšok sveta) a dodal, že MIUI 13 je zodpovedné za spomínanú lepšiu výdrž. Majitelia Xiaomi či Redmi zariadení sa teda majú na čo tešiť.

Náš tip
Legendárny Pocophone F1 sa už MIUI 12.5 Enhanced Edition nedočká
21.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+