MojAndroid

Softvérová podpora smartfónov nie je večná a platí to aj o legendárnom smartfóne Pocophone F1. Španielsky portál XiaomiAdictos včera potvrdil, že mu podpora skončila a nadstavby MIUI 12.5 Enhanced Edition sa už nedočká.

Pocophone F1 dostával systémové aktualizácie tri roky

Pocophone F1 sa na trhu objavil v auguste roku 2018 a okamžite zbudil pozornosť zákazníkov. Hlavným dôvodom bolo, že ponúkal čipset vlajkových modelov Qualcom Snapdragon 845 za cenu nižšiu ako 500 eur. Výborné boli aj zvyšné parametre a spoločnosť Xiaomi sa ním na trhu trafila do čierneho. Veľká obľuba zabezpečila smartfónu aj dlhú softvérovú podporu.

Pocophone F1 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Majitelia Pocophone F1 preto posledné týždne očakávali, že smartfón obdrží aj najnovšiu verziu MIUI 12.5 Enhanced Edition. Tá mala priniesť lepší výkon s dlhšou výdržou na jedno nabitie a efektívnejšiu správu pamäte. Taktiež nové algoritmy, ktoré dynamicky alokujú systémové prostriedky na základe špecifických scenárov využitia.

Bohužiaľ sa tak už nestane. Modelu Pocophone F1 totiž skončila záruka systémových aktualizácií. To odpovedá aj politike Xiaomi, ktorá štandardne zaručuje smartfónom dve aktualizácie na novú verziu systému Android a štyri aktualizácie na novú verziu nadstavby MIUI. Smartfón by však mal ešte nejakú dobu dostávať bezpečnostné aktualizácie.

Ďalšie smartfóny, ktoré nedostanú MIUI 12.5 Enhanced Edition

Pocophone F1 tak rozšíri zoznam zariadení značky Xiaomi, Redmi alebo POCO, ktoré nedostanú MIUI 12.5 Enhanced Edition. Medzi nimi nájdeme aj smartfóny Redmi 7, Redmi 7A, Redmi Y3, Redmi Note 7, Redmi Note 7S a Redmi Note 7 Pro. Všetky tieto modely sú už pomerne staré. Nové smartfóny už majú trojročnú záruku aktualizácií na novú verziu systému Android.

Náš tip
Motorola predstavila päť nových smartfónov, ktoré zaujmú každého

 

20.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+